Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě opět proběhl Levandulový den. Po levandulích zdarma se jen zaprášilo

V Ostravě-Porubě se už posedmé uskutečnil Levandulový den. Lidé si tak zcela zdarma mohli na Hlavní třídu přijít pro čerstvě nastříhané levandule.

Na Hlavní třídě v Porubě je tisíc metrů čtverečních výsadeb levandulí Sadí se 5 kusů na metr. Jednou za rok se rozdávají lidem a vždy se po nich zapráší.

Renata Hovjacká, správkyně zeleně, MOb Ostrava-Poruba: “V podstatě do druhého dne už tady nemáme vůbec nic, protože si to lidé rozeberou a my jim za to děkujeme, protože to nemusíme uklízet my a dělá to doma radost. Levandulový den se dělá hlavně proto, abysme v podstatě těm rostlinám trošičku ulehčili. Když budeme mít štěstí, tak vykvetou ještě jednou."

Levandule se stříhají nejen ručně, ale také strojově. Letošní novinkou je to, že část záhonů se nechává tak jak jsou, aby si je lidé mohli ostříhat sami.

Anketa: obyvatelé Poruby: “Mám je moc ráda. Hezky voní a používám to i jako dekoraci. Vždycky se snažím, ale ne vždy to vyjde, že tady stihnu ty levandule. Letos jsem to stihla.”
“Moc ráda jsem. já to používám proti molům do skříně, nebo do vázičky si to dávám. Letos poprvé, protože loni jsem to nestihla. Už jsem viděla, že už to je pryč, tak letos, když jsem šla kolem, tak jsem to zkusila.”
Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Čím více je zastřihujeme, tím více rostou. Mezi občany je to velice oblíbené, ale já bych chtěl velice pochválit naše zahradnice, které se starají nejen o levandule, ale o veškeré rostliny tady v Porubě. Opravdu jim patří velký dík.”

V Porubě nechybí mnoho bylinkových záhonů, květinové louky, kterých je každým rokem více a také nespočet záhonů s letničkami a trvalkami.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy