Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letos uběhlo 150 let od založení polské školy v Karviné-Ráji, výročí si připomněli absolventi i pedagogové

Teď si připomeneme výročí 150 let otevření polské školy v Karviné-Ráji. Objekt, ve kterém se škola nacházela už slouží jiným účelům. Významné výročí si připomněli pamětníci, absolventi i žijící pedagogové společně na slavnosti, kterou uspořádali členové místního spolku PZKO.

Polská škola v Ráji vznikla před 150 lety v této budově. Jde to nejstarší školní budova ve městě. Vyučování tady skončilo před 40 lety, v současné době tady má své zázemí přírodovědná stanice. 

Ksenia Stuchlik, organizátorka oslavy: "Školu v roce 1982 bohužel zavřeli, jelikož bylo málo dětí, já jsem byla poslední první ročník, takže máme hezké vzpomínky na tuto školu.""

Zavzpomínat a setkat se s bývalými žáky přišla i dnes devadesátiletá Aurelie Pilecká. Byla velmi oblíbenou vychovatelkou a absolventi se s ní rádi setkali.

Aurelie Pilecká, bývalá zaměstnankyně školy: "Já mám pěkné vzpomínky. Vždycky jsem říkala, že děti je třeba něčím zaměstnat a bude dobře, a tak to bylo po celou dobu, co jsem pracovala."

Na akci nechyběli ani další významní hosté, kteří na budově bývalé školy slavnostně odhalili pamětní desku k tomuto výročí.

Účastníci oslav do své bývalé školy znovu nahlédli a společně zavzpomínali i u vystavených fotografií.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy