Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeden člověk zemřel po srážce kamionu s osobním autem na Novojičínsku

Přejel do protisměru a srazil se s kamionem. Nehoda u Stachovic na Novojičínsku měla pro 53letého řidiče osobního vozu bohužel tragický konec. Hasiči se ho snažili vyprostit, ale lékař konstatoval smrt. Z kamionu se muselo odčerpat 300 litrů nafty. Silnice I/57 byla po celou dobu zásahu v neděli večer neprůjezdná.

Krajské operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v neděli 22:02 hodin. Do Stachovic na Novojičínsku vyrazili profesionální hasiči ze stanice Bílovec spolu s dobrovolnými kolegy z Fulneku. V pozdějších hodinách přijela na místo zásahu i speciální technika z profesionálních stanic Nový Jičín a Ostrava-Zábřeh.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu hasiči zjistili, že došlo k nehodě kamionu a osobního vozidla, ve kterém zůstala zaklíněna osoba, která měla velmi vážná zranění. Hasiči ihned zahájili vyprošťovaní pomocí hydraulického nářadí. Během několika minut však bylo vyprošťování přerušeno, neboť lékař u zraněné osoby konstatoval smrt následkem utrpěných zranění."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K zásahu vzlétl vrtulník LZS z Ostravy a vyjely dva pozemní týmy. Muž, jehož totožnost záchranáři v době zásahu neznali, utrpěl při kolizi poranění neslučitelná se životem. Zasahující lékaři mu již nemohli nijak pomoci a byli nuceni konstatovat smrt. Ošetřen byl jednatřicetiletý muž, a to s lehkým poraněním dolní končetiny. Po poskytnutí péče jej záchranáři ponechali na místě zásahu, transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný."

Za nehodu může pravděpodobně právě řidič osobního vozu.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Podle dostupných informací mělo osobní vozidlo značky Škoda Superb, které řídil 53letý muž z Ostravy, jedoucí ve směru od Fulneku na Nový Jičín, z dosud nezjištěných příčin přejet do protisměru, kde došlo ke srážce s právě projíždějící nákladní soupravou tvořenou tahačem Volno a návěsem."

31letý řidič kamionu z Hodonínska zřejmě už nedokázal srážce zabránit.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Alkohol byl u řidiče nákladního vozu vyloučen dechovou zkouškou. U řidiče osobního vozidla byla nařízena soudní pitva."

Hasiči se současně s vyprošťováním zaměřili i na zajištění obou vozidel proti požáru. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Z kamionu po nárazu začala unikat nafta, kterou hasiči provizorně zastavili a povolali si na místo chemický automobil ze stanice Nový Jičín, pomocí kterého se jim podařilo zbylých 300 litrů nafty přečerpat do připravených nádob. Vzhledem k úniku menšího množství nafty do půdy, byl na místo nehody povolán i zástupce inspekce životního prostředí."

Po vyšetření příčiny dopravní nehody Policií ČR, vyjel ze stanice Ostrava-Zábřeh na pomoc s odklízením následků tragické srážky automobilový jeřáb spolu s vyprošťovacím automobilem a pojízdnou dílnou.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Speciální těžké technice se podařilo spolu s odtahovou službou silnici uvolnit během následujících dvou hodin. Po ukončení činnosti hasičů na místě zásahu se jednotky po dohodě s Policii ČR vrátily zpět na své základny."

53letého řidiče osobního vozu mohl za volantem přemoci například mikrospánek. Případně mohl dostat zdravotní komplikace. Přesné příčiny nehody dál zjišťují policisté. Ti se zároveň obracejí na případné svědky, kteří mohli průběh nehody vidět nebo mohou jakkoliv pomoci objasnit její možné příčiny. V případě informací se proto obraťte přímo na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy