Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamionu praskla na D48 pneumatika, prorazil svodidla a vzpříčil se v protisměru, vyteklo z něj 1000 litrů nafty

Pravděpodobně prasklá pneumatika stojí za další vážnou nehodou kamionu, která zastavila v pondělí dopoledne provoz na dálnici D48 ve směru z Olomouce na Frýdek-Místek. Kamion prorazil svodidla a přejel do protisměru. Následně se z něj vylilo přibližně 1000 litrů nafty, kterou museli hasiči zasypat sorbentem. Řidič skončil v péči zdravotníků.

Krajské operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v 10:37 hodin. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanic v Bílovci a Novém Jičíně. Na odklízení následku nehody vyjely na pomoc také těžké speciály ze stanice Ostrava-Zábřeh.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Podle dostupných informací mělo dojít u kamionu během jízdy k prasknutí levé přední pneumatiky. Vlivem toho měl prorazit svodidla a dostat se do protisměru, kde zablokoval oba jízdní pruhy."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Při nehodě došlo k poškození nádrží s motorovou naftou, která se vylila na dálnici a do přilehlého okolí. Hasiči tedy po příjezdu na místo události provedli protipožární opatření a ihned začali zasypávat rozlitou naftu. Jelikož došlo k rozlití 1000 l motorové nafty, byl na místo události vyslán i sorbentový automobil, který dovezl zasahujícím hasičům větší množství savého sypkého materiálu."

Hasiči současně poskytli zraněnému řidiči kamionu předlékařskou pomoc a po příjezdu posádky záchranné služby ho předali do péče zdravotníků. Jelikož došlo k úniku pohonných hmot i do půdy, byla na místo vyžádána i inspekce životního prostředí.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po dokončení vyšetřování nehody Policií ČR bylo třeba kamion přemístit do odstavného pruhu, aby mohl být částečně obnoven provoz na dálnici. K tomuto účelu byl na místo vyslán automobilový jeřáb spolu s pojízdnou dílnou a vyprošťovacím automobilem ze stanice Ostrava-Zábřeh."

Odsunutí havarovaného kamionu do odstavného pruhu zabralo hasičům necelou hodinu.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Na řadu pak přišla technika, která se postarala o očištění komunikace od sorbentu. V poslední fázi zásahu se hasiči podíleli svou technikou na provizorní opravě svodidel tak, aby bylo možno dálnici částečně zprovoznit."

Během zásahu byla dálnice ve směru z Olomouce na Frýdek-Místek uzavřena. Řidiči tak po celou dobu zásahu museli využívat objízdnou trasu, o kterou se postarali policisté. Ti zároveň zjišťují přesné příčiny dopravní nehody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy