Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neklidná sobota. Záchranáři v MSK mají na kontě 108 výjezdů, často k úrazům

Velké množství úrazů zaznamenaly posádky zdravotnické záchranné služby napříč všemi okresy Moravskoslezského kraje během soboty 16. července. Píše o tom mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl s tím, že ve třech případech byl na místo povolán i vrtulník LZS z Ostravy.

Podle mluvčího záchranářů se asi čtvrtina případů odehrála doma. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Šlo často o prosté pády osob v seniorském věku, a to při běžných činnostech. Kromě toho bylo nutno ošetřit čtyři děti, které si v domácím prostředí přivodily úraz při hře, například pádem na těleso ústředního topení, či ze schodů."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "U většiny případů došlo k poraněním venku – na ulicích, nebo v terénu. Přes dvě desítky z nich provázelo zároveň ovlivnění alkoholem. Mezi příčiny patřily v devíti případech nehody cyklistů, úrazy při sportu – fotbalu, bruslení, motokrosu, ale také zranění při práci – s pilou, rozbrušovačkou, sekačkou, popálení při pálení klestí, stejně jako pád z lešení. Záchranáři také ošetřovali pokousání psem. Mezi neobvyklé příčiny patřilo rovněž poranění, kdy ženu zranil padající stánek během veřejné akce. Sedm osob utrpělo poranění přímo v restauračních zařízeních, dalších jedenáct pak při napadení jinou osobou, i zde často za spolu účasti alkoholu. Posádky však mimo výše uvedené počty vyjížděly také k desítce lidí s prostou intoxikací alkoholem, opakovaně těžkého charakteru."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy