Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Prašivé v Beskydech se sešli dárci krve FNO. Návštěvnost byla rekordní

Krevnímu centru ostravské fakultní nemocnice se tenčí zásoby krve. Nejhorší situace je vždy o prázdninách, kdy přibývá úrazů. Nové dárce se Krevní centrum snaží získat mimo jiné i setkáním dárců i nedárců krve na Prašivé v Beskydech.

Už počtvrté se na chatě Prašivá v Beskydech setkali dárci krve a kostní dřeně spolu s těmi, kdo se k tomuto kroku teprve chystají. Tradiční akci po dvouleté covidové pauze opět uspořádalo Krevní centrum ostravské fakultní nemocnice.

Naděžda Kalužová, marketing, Krevní centrum FNO: “Děláme to na popud jednoho dárce, který je velký sportovec a ten řekl. Co kdyby jsme se potkali na Prašivé s dárcema i nedárcema. To je úplně jedno. Prostě setkat se s lidmi, tak nějak potěšit se společně, být tady spolu, pohovořit o tom dárcovství, protože dneska taky spousta lidí o to měla zájem.”
Zuzana Čermáková, náměstkyně ředitele, FNO: “My jsme jedno z největších zařízení transfuzní služby v celé ČR. Jsme také jedno z krizových center pro ČR, momentálně ta situace není úplně optimální. Jednak jsou prázdniny, dárci odjíždějí na dovolené a k tomu pravidelně vyjíždějí motorkáři, takže přibývají úrazy. Takže to všechno jsou atributy, které vedou k tomu, že zásoby transfuzních přípravků máme limitní.”

Co se týká návštěvnosti, tak letošní ročník byl rekordní. Na Prašivou se vydalo zhruba 200 dárců i budoucích dárců.

Anketa: účastníci akce: “Jsem tady poprvé, cesta byla výživná, protože jsem běžel z Komorní Lhotky přes Ondráš, Ropičku až vlastně tady a je to fajn akce.”
“My jsme z Havířova, tak to máme tady kousek a krev darujeme ve fakultce v Ostravě."

Každý účastník dostal od Krevního centra nejen spoustu informací o dárcovství, ale také svačinu, oběd a drobné dárky.

Nahlásit chybu


K tématu
GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail