Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smogová situace: ve východní části Moravskoslezského kraje jsou vysoké koncentrace troposférického ozonu

Český hydrometeorologický ústav v pátek 22. července 2022 po 15. hodině vyhlásil smogovou situaci pro část území Moravskoslezského kraje. Hydrometeorologové upozorňují na vysoké koncentrace troposférického ozonu. Lidem doporučují se pod širým nebem v odpoledních hodinách zdržet fyzické zátěže.

Podle hydrometeorologů alespoň na jedné stanici reprezentativní pro území v okolí měst Bohumín, Český Těšín, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Jablunkov, Karviná, Orlová, Ostrava a Třinec překročil hodinový průměr troposférického ozonu informativní prahovou hodnotu 180 mikrogramů/m3. Meteorologové nepředpokládají v průběhu pátku pokles koncentrace ozonu pod tuto hodnotu. 

Doporučení ČHMÚ: Při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách doporučujeme zdržet se zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. Doporučení platí zejména pro osoby s chronickými dýchacími potížemi, starším lidem a malým dětem. Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách ČHMÚ www.chmi.cz, záložka Ovzduší. Každou hodinu jsou doplňovány 1hodinové průměrné koncentrace automaticky měřených škodlivin a hodnoty doprovodných meteorologických prvků. Aktualizovány jsou rovněž vícehodinové průměrné koncentrace škodlivin, vypočtené z 1hodinových koncentrací.

Aktuální koncentrace na stanicích smogového varovného a regulačního systému najdete na tomto odkazu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy