Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Meditační zóny, památník, Mural art. V participativním rozpočtu Ostravy-Jihu se sešlo 41 návrhů

Podávání návrhů do participativního rozpočtu Náš Jih pro rok 2022 skončilo. Letos se na radnici sešlo celkem 41 nápadů obyvatel, Mezi ty vítězné radnice rozdělí 10 milionů korun.

Do participativního rozpočtu Náš Jih letos lidé poslali spoustu kreativních nápadů. Nejvíce jich na radnici přišlo Hrabůvky, celkem 15. Následuje Zábřeh, Dubina, Bělský les a nejméně, pouhých šest poslali obyvatelé Výškovic.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V těch návrzích jako vždy převládají především dětská hřiště, sportoviště, úpravy veřejného prostoru, ale také zajímavé náměty na vytvoření nového památníku, meditační zóny, ale také třeba velice populární muraly, které jsou dneska velice moderní a je to výzdoba opuštěných zdí nějakou malbou.”

Veškeré nápady jsou teď pod dohledem odborníků, kteří vyhodnotí, které z nich jsou realizovatelné.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Návrhy, které projdou technickou analýzou, budou v měsíci září zveřejněny."

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Všechno, co již vzniklo, nebo vznikne z participativního rozpočtu, najdou lidé na webových stránkách nasjih.cz. Najdou tam řadu doporučení i na místa, která mohou navštívit právě teď v létě, ať už jde o zajímavá místa jako je zvonička, kaplička, ale také řada hřišť, tak aby si je mohli užít.”

Děti pak mohou navštívit zejména hřiště a sportoviště v areálech základních a mateřských škol. Nově k nim díky participativnímu rozpočtu přibylo například Mezigenerační hřiště v ZŠ Krestova v Hrabůvce. V Zábřehu pak nové hřiště s přírodní učebnou v MŠ U lesa.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy