Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obrovský úspěch Sabiny Košárkové ze Studénky, na bikrosovém MS ve Francii vybojovala bronz

Český bikros opět získal medaili na mistrovství světa. Povedlo se to díky skvělé jízdě sedmnáctileté české reprezentantky Sabiny Košárkové, která pochází ze Studénky na Novojičínsku. Bronz vybojovala na světovém šampionátu ve francouzském Nantes v juniorské kategorii.

Česká bikrosová závodkyně patřila hned od úvodních jízd mezi favority klání. Zatímco část soupeřek během závodu utrpělo pád, Sabina Košárková se v předposlední zatáčce dostala do vedoucí trojky. Dokázala předjet i favorizovanou soupeřku Aiko Gommersovou z Belgie a do cíle dojela těsně za domácí Francouzkou Leou Brindjoncovou a Lotyškou Veronikou Sturiškovou. 

Sabina Košárková pro magazín Roadcycling.cz: „Celý týden jsem byla v pohodě, nestresovala se a říkala si, že je to jako každý jiný závod, který chci dobře zajet, nemyslel jsem vůbec na to, že je světový šampionát. Za podium jsem hodně spokojená. Starty nejsou moje silná stránka a ve finále jsem odstartovala až sedmá. Ale v první zatáčce jsem se vnitřkem dostala na třetí místo, o něž jsem bojovala s Belgičankou, a udržela ho. Asi je to zatím můj největší bikrosový úspěch.“

Sabina Košárková už v má za sebou několik mezinárodních úspěchů, získala také titul Sportovní objev roku 2019 Moravskoslezského kraje. Už tehdy prozradila, že jejím velkým snem je účast na OH 2024 v Paříži.

Sabina Košárková: "Olympiáda je nejvíc a uspět na ní by bylo snem."
Nahlásit chybu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail