Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na hranici života a smrti. Dívka zkolabovala po užití MDMA, látku získala od 19letého muže přes mladistvého kamaráda

Na hranici života a smrti podle policistů balancovala mladistvá dívka, které zkolabovala po užití MDMA, látky, která je známá jako extáze. Ve vážném stavu byla převezena do nemocnice v polovině července. Případ si poté převzali kriminalisté.

Policisté zjistili, že látku získal od dospělého muže mladistvý kamarád dívky. Ta jej o koupi požádala a následně si ji předali. Dívka ale následně ještě v týž den po užití MDMA zkolabovala. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Krajští kriminalisté obvinili 19letého muže z Ostravy ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Byly u něj při zadržení zajištěny různé drogy, které měly být určeny pro další distribuci koncovým uživatelům. Sám je jejich příležitostným uživatelem. S kriminalisty v podstatě spolupracuje."

19letého muže poslal soud do vazby. Hrozí mu osm až dvanáct let ve vězení. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Kriminalisté dále zahájili trestní stíhání mladistvého pro spáchání provinění nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vzhledem k jeho věku nelze poskytnout bližší informace. Trestní sazba se u mladistvých snižuje na polovinu, přičemž však horní hranice nesmí převyšovat pět let. Kriminalisté ve vyšetřování i nadále pokračují." 
Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Apelujeme na uvědomění si souvisejících rizik rovněž v této době, kdy jsou v plném proudu mnohé kulturní akce. Sdělení nesměřujeme jen na mladé lidi, kteří nemají s psychotropními látkami zkušenost a jsou mnohem zranitelnější, ale i na dospělé. A rodiče by měli s dětmi na uvedené téma dozajista pravidelně hovořit.
Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail