Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli vysoké faktuře za elektřinu hrozí, že horolezec Libor Uher letos nenamrazí své podhorské kluziště

Přestože se bruslení na ledové ploše v beskydské Ostravici setkalo s velkým zájmem veřejnosti, teď bohužel hrozí, že další sezona už zahájena nebude. Důvodem jsou extrémně navýšené platby za elektrickou energii.

Ledová plocha bývala v Ostravici pod širým nebem. Minulou zimu její provoz převzal známý horolezec Libor Uher, který v obci vybudovat sportovní areál a kluziště umístil do haly, kde lépe odolává nepřízni počasí. K úpravě ledu také pořídil novou rolbu. Zda se však letos na podzim bude v Ostravici bruslit, to není vůbec jisté.

Libor Uher, provozovatel Wood arény a kluziště: “Obrovský zlom zlom bohužel nastal v lednu, kdy nám přišla faktura za elektřinu místo očekávaných zhruba 60 až 70 tisíc korun na 230 tisíc. To je pro nás v podstatě likvidační. Takže samozřejmě sezona skončila v obrovské ekonomické ztrátě.”

Zabruslit si na kluziště v Ostravici nepřicházeli jen místní, ale i lidé z širokého okolí. Oceňují i příznivé vstupné. Dospělí platí stokorunu, děti polovinu a za místní platí bruslení obec.

Alena Bačáková, obyvatelka Ostravice: “Na kluziště chodíme strašně rádi i s dcerou. Bruslíme dvakrát třikrát do týdne a byla by určitě škoda, kdyby kluziště bylo kvůli cenám za energie uzavřeno.”

S pokrytím vysokých nákladů se snaží pomoci obec, aby obyvatelé nemuseli za bruslením dojíždět až do Frýdku-Místku.

Pavlína Stankayová (KDU-ČSL), starostka Ostravice: “My jako obec, protože chceme, aby to kluziště bylo v provozu a hrozilo, že by z toho důvodu bylo bruslení přerušeno, tak jsme podpořili provoz tím, že jsme připlatili další hodiny pro Ostravičany.”

Vysoké ceny elektrické energie nutí Libor Uhra počítat, aby na další sezoně neprodělal.

Libor Uher, provozovatel Wood arény a kluziště: "Bez pomoci okolních obcí prostě nebudeme schopni IceRink provozovat.”

I přes současné potíže Libor Uher plánuje, že kluziště brzy přestěhuje do rekonstruované arény. Náklady na provoz hodlá snížit vlastní výrobou elektřiny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy