Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezisková organizace Moment už darovala neziskovkám přes 7 milionů. Ve skladu má tisíce pytlů darovaného oblečení

Pokud máte zachovalé oblečení, které už nenosíte, můžete ho darovat neziskové organizaci Moment. Věci můžete nosit nejen přímo do obchodů, ale je můžete odkudkoliv a zcela zdarma zaslat přes Zásilkovnu.

Už od roku 2012 fungují v Ostravě a Praze dobročinné second handy neziskové organizace Moment. Všechny darované věci nejdříve putují do skladu na sídlišti Bělský les v Ostravě-Jihu, kde se poctivě třídí.

Markéta Soukupová, ředitelka, nezisková organizace Moment: !My jsme teď u nás na skladě, kde je asi na 300 metrech čtverečních tisíce pytlů uskladněného oblečení.((( Je to veškerá sezóna. Léto, podzim, zima)))) a to zboží je tříděno podle různých kategorií, protože v současné chvíli provozujeme 8 obchodů a ty obchody dělíme na prémiové, výběrové a slevové.”

Měsíčně se ve skladu vytřídí zhruba 8 tun oblečení. Důraz se klade hlavně na kvalitu. Děravé a poničené věci totiž nikdo nechce a tím pádem se musí nechat ekologicky zlikvidovat, což stojí nemalé peníze.

Markéta Soukupová, ředitelka, nezisková organizace Moment: “V tuhle chvíli je to tak 50 na 50. Ta realita je taková, že i lidé, kteří jsou v největší nouzi, tak oni nechtějí si vzít potrhané tepláky a demonstrovat tu svoji nouzi na ulici tím, že budou chodit v děravých a potrhaných teplácích."
Věra Hübnerová, provozní ředitelka, nezisková organizace Moment: “Jsme organizace, která se snaží být soběstačná, takže nepobíráme žádné dotace a žádné finanční podpory. Veškeré peníze, které vyděláme, jdou zpátky do provozu.” 

Peníze, které zůstanou, Moment rozděluje mezi další neziskové organizace. Podporuje například mobilní hospic Ondrášek, Společnost pro ranou péči Ostrava, nebo denní stacionář Žebřík. Za 10 let fungování už organizace neziskovkám darovala více než 7 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy