Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě a Havířově probíhá projekt Vraťme děti ke sportu

Heimstaden ve spolupráci s Moravskoslezskou kreativní akademií spustil projekt Vraťme děti ke sportu. Nejen sportovní odpoledne plné zábavy si děti užijí na dvorech a hřištích mezi domy v Porubě a také v Havířově.

Gymnastická švihadla, stolní mini ping-pong a basketbal. Děti z Poruby a Havířova si teď mohou zasportovat mezi domy. A navíc se seznámit i se sportovními kluby v jejich okolí. To vše díky projektu Vraťme děti ke sportu.

Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti Heimstaden: “Dneškem zahajujeme sérii 10 akcí nejen pro naše nájemníky. Tyto akce se konají v místech, kde máme naše domy. Jsou určeny pro děti, jsou zaměřeny na sport a na kreativity.”
Monika Hillová, Event Manager, Moravskoslezská kreativní akademie: “Projekt je moravskoslezské Kreativní akademie Veďme děti ke sportu. Tímto projektem chceme říct jak moc je sport důležitý. Chceme motivovat ke sportu a chceme říct, že sport umí děti i jejich rodiče naučit pokoře, umět prohrávat a přináší jim radost a přátelství.”

Probíhají také kreativní odpoledne, které jsou zaměřeny na malování putovních kamínků.

Anketa: zúčastněné děti: “Baví mě to. Tady teďka kreslím Mars, pak tu mám nějaký pomeranč, okurku tady dodělávám, meloun, auta. Na co kamínky použiješ? Nějaké si chci nechat a nějaké by jsem pak dal někde do přírody, aby to někdo pak našel.”
“Nějaké si taky nechám, asi dva. Jeden dám do přírody.”

Cílem projektu Moravskoslezské kreativní akademie je vytvořit databázi sportovišť, klubů a kroužků a naplnit jejich kapacitu.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail