Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odbahňování jezera v Karviné začalo, vodní hladinu čeří sací bagr

Před pár dny začalo v Karviné dlouho očekávané odbahňování jezera v zámeckém parku. Samotná realizace, která zahrnuje i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, je rozplánovaná do tří let.

Volnočasový areál Lodičky patří k vyhledávané lokalitě nejen obyvatel Karviné, ale rádi tady tráví volný čas i lidé ze vzdálenějších míst. Jedinou vadou na kráse bylo jezero, které čekalo na odbahnění více než deset let. V polovině srpna konečně samotné čištění začalo.

Petr Vojtíšek, stavbyvedoucí: "Na hladině vidíte sací bagr Mates, jehož úkolem je naředit vodní sediment, který je na dně hladiny Lodičky."

Bagr dokáže naředit zhruba 3,5 kubíků sedimentu za minutu. 

Naředěný vodní sediment se pak odvádí pomocí plastového potrubí do odvodňovací nádrže, která je na druhé straně jezera.

Petr Vojtíšek, stavbyvedoucí: "Vodní hladina má 62 000 metrů čtverečních, je na ni zhruba 15 tisíc kubíků sedimentu, který musíme naředit."
Jan Wolf, primátor Karviné: “Je to jedna z nejvýznamnějších akcí města. Pro mě to je taková nostalgie, protože už od roku 2008 jsem jezdil do Prahy na různá jednání a žádali jsme o finanční prostředky na tuto akci z tzv. Meziresortní komise. To se nám podařilo získat. ”

O zábavu přímo na Lodičkách lidé nepřicházejí, kulturní akce tady stále probíhají. Podrobnější reportáž uvidíte v sobotním Karvinském expresu.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail