Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vypátrané kolo nebo pomoc na dálnici. Lidé v emailech děkují ostravským policistům

Dvě poděkování za odvedenou práci přišla elektronicky v minulých dnech ostravským policistům. V prvním případě rychle vypátrali ukradené kolo, ve druhém pomohli manželům, kteří s poruchou museli zastavit na dálnici.

video: PČR
David Hrubý: „Rád bych tímto emailem vyjádřil obrovskou spokojenost s prací ostravské policie. Bylo mi odcizeno kolo a ostravská policie ho bleskově vypátrala. I přesto, že jsem neměl žádné důkazy ani podezření na pachatele. Velice děkuji za vaši skvěle odvedenou práci.“ 

Případ, na který David Hrubý poukazuje se odehrál v Ostravě-Zábřehu. Pomohla také náhoda, když policisté prováděli běžnou hlídkovou činnost u řadových garáží. Všimli si muže na kole, kterého znali a věděli o jeho trestní minulosti. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Následně zjistili, že je v hledáčku kolegů kriminalistů. Dále se ukázalo, že jízdní kolo, na kterém cestoval, bylo předchozí den odcizeno právě panu Hrubému. „Cyklista“ putoval přímo do rukou kriminalistů, kteří už na něho měli spadeno. Zajištěné důkazy a získané poznatky vedly přímo k zadrženému muži. Tomu kriminalisté prokázali celkem padesát případů vloupání do různých objektů či vozidel. Odcizené věci v celkové v hodnotě téměř milion korun obratem prodával a peníze použil pro svou potřebu. Díky pohotové reakci hlídky a vzájemné spolupráci s kriminalisty mohlo být alespoň kolo, na kterém cestoval, vráceno zpět majiteli. Komisař 6. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání a obvinil muže z přečinů krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny obviněnému hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. V současné době je již ve výkonu trestu za předchozí majetkovou trestnou činnost." 

Druhý případ, za který policistům přišlo emailové poděkování, se odehrál na 357. kilometru dálnice D1 v Ostravě. 

paní Alena s manželem: „Děkujeme lince 112 a dvěma hochům z Policie ČR (myslíme tím i celou složku), že nás dnes zachránila z krizové situaci na 357 km D1 v Ostravě. Automobil zůstal stát a my jsme s manželem nemohli sjet mimo dálnici. Jsme rádi, že jsme neohrozili ostatní řidiče. Vážíme si Vaší práce a přejeme hodně zdraví a sil v plnění dalších úkolů.“

V krizové situaci manželům pomohli policisté, které na místo vyslal operační důstojník. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muži zákona ihned zajistili bezpečný průjezd místem, aby nebyli ostatní účastníci silničního provozu ohroženi. Na místě vyčkali s manželi až do příjezdu odtahové služby a koordinovali bezpečný průjezd dálnicí. Velice si vážíme každého vašeho poděkování."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy