Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vypátrané kolo nebo pomoc na dálnici. Lidé v emailech děkují ostravským policistům

Celý MS kraj |

Dvě poděkování za odvedenou práci přišla elektronicky v minulých dnech ostravským policistům. V prvním případě rychle vypátrali ukradené kolo, ve druhém pomohli manželům, kteří s poruchou museli zastavit na dálnici.

video: PČR
David Hrubý: „Rád bych tímto emailem vyjádřil obrovskou spokojenost s prací ostravské policie. Bylo mi odcizeno kolo a ostravská policie ho bleskově vypátrala. I přesto, že jsem neměl žádné důkazy ani podezření na pachatele. Velice děkuji za vaši skvěle odvedenou práci.“ 

Případ, na který David Hrubý poukazuje se odehrál v Ostravě-Zábřehu. Pomohla také náhoda, když policisté prováděli běžnou hlídkovou činnost u řadových garáží. Všimli si muže na kole, kterého znali a věděli o jeho trestní minulosti. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Následně zjistili, že je v hledáčku kolegů kriminalistů. Dále se ukázalo, že jízdní kolo, na kterém cestoval, bylo předchozí den odcizeno právě panu Hrubému. „Cyklista“ putoval přímo do rukou kriminalistů, kteří už na něho měli spadeno. Zajištěné důkazy a získané poznatky vedly přímo k zadrženému muži. Tomu kriminalisté prokázali celkem padesát případů vloupání do různých objektů či vozidel. Odcizené věci v celkové v hodnotě téměř milion korun obratem prodával a peníze použil pro svou potřebu. Díky pohotové reakci hlídky a vzájemné spolupráci s kriminalisty mohlo být alespoň kolo, na kterém cestoval, vráceno zpět majiteli. Komisař 6. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání a obvinil muže z přečinů krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny obviněnému hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. V současné době je již ve výkonu trestu za předchozí majetkovou trestnou činnost." 

Druhý případ, za který policistům přišlo emailové poděkování, se odehrál na 357. kilometru dálnice D1 v Ostravě. 

paní Alena s manželem: „Děkujeme lince 112 a dvěma hochům z Policie ČR (myslíme tím i celou složku), že nás dnes zachránila z krizové situaci na 357 km D1 v Ostravě. Automobil zůstal stát a my jsme s manželem nemohli sjet mimo dálnici. Jsme rádi, že jsme neohrozili ostatní řidiče. Vážíme si Vaší práce a přejeme hodně zdraví a sil v plnění dalších úkolů.“

V krizové situaci manželům pomohli policisté, které na místo vyslal operační důstojník. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muži zákona ihned zajistili bezpečný průjezd místem, aby nebyli ostatní účastníci silničního provozu ohroženi. Na místě vyčkali s manželi až do příjezdu odtahové služby a koordinovali bezpečný průjezd dálnicí. Velice si vážíme každého vašeho poděkování."
Nahlásit chybu


K tématu

Kolize motorky a auta v Ostravě-Hrabové, motorkář se zranil, policie hledá svědky

24. května 2023 17:16 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Dopravní policisté v Ostravě se zabývají nehodou mezi motorkářem a osobním vozidlem, která se stala ve středu 24. května před 14. hodinou v Hrabové. Vyšetřování by mohli pomoct svědci, kteří kolizi viděli, případně řidiči, kteří projížděli kolem a mají k dispozici záznam palubní kamery.

VIDEO: Zloděj ukradl dívce mobil, ničeho si nevšimla. Policie pátrá po pachateli a dalších dvou mužích

24. května 2023 12:20 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Ostravští policisté pátrají po zloději, který na lavičce v obchodním centru v Porubě ukradl z kabelky mobilní telefon. Muž využil nepozornosti majitelky, mladé dívky, která si povídala s kamarádkou.

Pokus o vraždu v Třinci. Opilý muž napadl svého známého sekerou kvůli mobilu

23. května 2023 9:48 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Až 18 let za mřížemi hrozí 59letému muži, kterého policisté podezřívají z pokusu vraždy. Podezřelý v Třinci popíjel alkohol se svým známým a následně ho napadl sekerou. Incident se stal v úterý 16. května, policie zveřejnila informace k případu až nyní.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Dnes 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Mezi Ostravou a Karvinou dochází kvůli bezpečnosti ke změně organizace dopravy

Mezi Ostravou a Karvinou je silnice bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic se po dohodě s dopravními policisty rozhodlo snížit počet přímých jízdních pruhů a umístění baliset v křižovatkách. Po změně tady nedošlo k žádné dopravní nehodě.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Včera 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

V Dolních Vítkovicích odstartoval první letošní Pojez fest. Jeho součástí byl i Den s Technotrasou

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zaplnili milovníci dobrého jídla. Uskutečnil se tady už 3. ročník Pojez festu, který zároveň lákal návštěvníky na technické atraktivity Moravskoslezského kraje.

Crossfitové závody v DOV prověřili celkovou zdatnost sportovců

Včera 9:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě patřila klasickým crossfitovým závodům. Ve venkovní tělocvičnu se proměnil prostor u Bolt toweru, kde si změřilo síly i kondičku na 140 soutěžících.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Vypátrané kolo nebo pomoc na dálnici. Lidé v emailech děkují ostravským policistům
Vydáno 26. srpna 2022 19:30, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
Dvě poděkování za odvedenou práci přišla elektronicky v minulých dnech ostravským policistům. V prvním případě rychle vypátrali ukradené kolo, ve druhém pomohli manželům, kteří s poruchou museli zastavit na dálnici.

video: PČR

David Hrubý: „Rád bych tímto emailem vyjádřil obrovskou spokojenost s prací ostravské policie. Bylo mi odcizeno kolo a ostravská policie ho bleskově vypátrala. I přesto, že jsem neměl žádné důkazy ani podezření na pachatele. Velice děkuji za vaši skvěle odvedenou práci.“ 

Případ, na který David Hrubý poukazuje se odehrál v Ostravě-Zábřehu. Pomohla také náhoda, když policisté prováděli běžnou hlídkovou činnost u řadových garáží. Všimli si muže na kole, kterého znali a věděli o jeho trestní minulosti. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Následně zjistili, že je v hledáčku kolegů kriminalistů. Dále se ukázalo, že jízdní kolo, na kterém cestoval, bylo předchozí den odcizeno právě panu Hrubému. „Cyklista“ putoval přímo do rukou kriminalistů, kteří už na něho měli spadeno. Zajištěné důkazy a získané poznatky vedly přímo k zadrženému muži. Tomu kriminalisté prokázali celkem padesát případů vloupání do různých objektů či vozidel. Odcizené věci v celkové v hodnotě téměř milion korun obratem prodával a peníze použil pro svou potřebu. Díky pohotové reakci hlídky a vzájemné spolupráci s kriminalisty mohlo být alespoň kolo, na kterém cestoval, vráceno zpět majiteli. Komisař 6. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání a obvinil muže z přečinů krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny obviněnému hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. V současné době je již ve výkonu trestu za předchozí majetkovou trestnou činnost." 

Druhý případ, za který policistům přišlo emailové poděkování, se odehrál na 357. kilometru dálnice D1 v Ostravě. 

paní Alena s manželem: „Děkujeme lince 112 a dvěma hochům z Policie ČR (myslíme tím i celou složku), že nás dnes zachránila z krizové situaci na 357 km D1 v Ostravě. Automobil zůstal stát a my jsme s manželem nemohli sjet mimo dálnici. Jsme rádi, že jsme neohrozili ostatní řidiče. Vážíme si Vaší práce a přejeme hodně zdraví a sil v plnění dalších úkolů.“

V krizové situaci manželům pomohli policisté, které na místo vyslal operační důstojník. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muži zákona ihned zajistili bezpečný průjezd místem, aby nebyli ostatní účastníci silničního provozu ohroženi. Na místě vyčkali s manželi až do příjezdu odtahové služby a koordinovali bezpečný průjezd dálnicí. Velice si vážíme každého vašeho poděkování."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000033019/vypatrane-kolo-nebo-pomoc-na-dalnici-lide-v-emailech-dekuji-ostravskym-policistum