Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konal Karviná cup 2022, mezinárodní turnaj mladších a starších dorostenců

Poslední srpnový víkend se v Karviné konal velký mezinárodní házenkářský turnaj Karviná cup kategorie U16 a U18. Na palubovce měli diváci možnost vidět dorosteneckou házenou špičkové úrovně z České a Slovenské republiky a také Polska.

Slavnostním nástupem a přivítáním týmů házenkářů začal v Karviné 6. ročník obnoveného čtyřdenního mezinárodního turnaje Karviná cup 2022. Hrálo se v kategoriích U16 a U18. Jde o jeden z největších turnajů v republice.

Jan Sobol, trenér HCB Karviná, kategorie U16: "Se účastní polské, slovenské a české mužstva. Kdysi to bylo pro všechny kategorie, dnes to zůstalo u U16 a U18, mladší a starší dorost."

Na palubovce si zahrálo celkem 13 týmů. Hrálo se od čtvrtku do neděle od rána do večera, každý zápas se hrál 2x 25 minut. Vy právě sledujete utkání starších dorostenců domácích s Lovosicemi. Skončilo prohrou Karviné.

Ondřej Krawczuk, hráč HCB Karviná, kategorie U18: "Lovosice hrály dobře, mohlo to skončit vyrovnaně, kdybychom proměňovali šance, to se nám bohužel nepovedlo, ještě není nic ztraceného, včera jsme remizovali, dnes prohráli, ale ještě můžeme zabojovat."

Prohrou pro karvinské hráče skončilo i utkání mladších dorostenců se soupeři z Povážské Bystrice. Tento tým jezdí do Karviné pravidelně.

Marián Buday, trenér MŠK hádzanársky oddiel Považská Bystrica: "Připravovali jsme se v domácích podmínkách, šestitýdenní příprava proběhla kondiční, zatím jsme neměli žádný přípravný zápas až tady, uvidíme."

V kategorii U16 se nejlépe na turnaji dařilo týmu z Lovosic, karvinští skončili pátí. V kategorii U18 vyhrál tým Tatran Prešov, Karviné patřilo čtvrté místo.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail