Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž spadl ze střechy z pětimetrové výšky na beton, vážně si poranil hlavu

U vážného úrazu zasahovaly týmy moravskoslezských záchranářů ve čtvrtek 1. září odpoledne. Pozemní tým zdravotníků z Karviné společně s posádkou vrtulníku LZS Ostrava zasahovali po čtrnácté hodině u vážně zraněného muže, který spadl ze střechy rodinného domu.

Informaci o těžce zraněném 48letém muži získali operátoři tísňové linky patnáct minut po čtrnácté hodině. V obci Dolní Marklovice pracoval na střeše rodinného domu a spadl z asi čtyř až pětimetrové výšky na beton. Při příjezdu záchranářů jevil známky poruchy vědomí. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékař zjistil vážné poranění hlavy a mozku. Pacienta proto uvedl do umělého spánku, zajistil jeho dýchací cesty intubací a převedl na přístrojem řízenou ventilaci. Posádky podaly potřebné léky a poskytly další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče. Muže, který se nalézal v život ohrožujícím stavu, záchranáři následně šetrně letecky transportovali do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče zdravotníků urgentního příjmu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy