Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od začátku školního roku probíhá akce Zebra se za tebe nerozhlédne

Karvinští policisté vyrazili hned se začátkem školního roku k přechodům pro chodce v blízkosti škol. V rámci kampaně Zebra se za tebe nerozhlédne upozorňovali na bezpečné chování v silničním provozu.

Preventivních akcí v dopravě není nikdy dost a jsou stále potřeba. Obzvláště ty, kde záleží na každé maličkosti a na správných návycích, které by při přecházení silnice měl mít každý chodec pevně zafixovaný.

Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: "Tento projekt už běží několik let a jeho smyslem je připomenout řidičům, aby počítali s dětmi na přechodech, protože skončily prázdniny a děti teď chodí do školy a připomenout dětem po prázdninách, jak se správně přechází přes cestu, že se mají podívat, dobře se rozhlédnout a teprve až auto zastaví nebo přejede, tak mohou bezpečně přejít."

Policisté se zaměřili hlavně na prvňáčky, ale oživit v paměti správné a bezpečné přecházení po prázdninách potřebovali i starší školáci. Všichni oslovení také dostali upomínkové předměty včetně reflexních pásků, aby byly děti dobře viditelné.

anketa: školáci: "Se musím rozhlédnout doleva a doprava potom pokud nepojede auto, tak můžu přejít a když pojede, tak stojím. "První nalevo a potom vpravo se musím podívat a potom můžu jít."

Průběžně probíhají takové preventivní akce po celý rok, intenzivněji jsou policisté přítomni u přechodů právě v září a v dubnu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy