Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těšínské divadlo přináší divákům Divou Báru brněnského režiséra Stanislava Slováka

Česká scéna si pro milovníky divadelních představení připravila zhudebněnou klasiku povídku Boženy Němcové, Divou Báru.

Stanislav Slovák, režisér: "Divá Bára je příběh holky, která je svobodná a přemýšlí na tu dobu a prostor, ve kterém žije,  jinak a okolí to ne vždy skousne. Myslím si, že v tomhle to poslání je nebát se vykročit svým směrem i za cenu, že to okolí to prostě neskousne hned, ale potom nějakým způsobem zjistí, že aha, takhle se dá svobodně žít a svobodně si určovat svůj osud."


Pro hlavní roli Divé Báry byla vybrána herečka Bára Vidomská.


Bára Vidomská, herečka
: “Já jsme se v ní hodně našla, už co se týče jména, já i Bára máme podobné vlastnosti. Obě máme tvrdou slupku, vypadáme jako drsňačky, ale uvnitř jsme snílky a toužíme po lásce, spravedlnosti a krásném světě."
Stanislav Slovák, režisér: "Co se týká samotné práce s herci, byl jsem nadšený z toho, že v Těšíně, které je menší město než Brno, je soubor, který je naprosto profesionální, připravený, oni makají takovým způsobem, tři výkony za den, ráno zkouška, odpoledne zkouška, večer hrajeme. Prostě herectví je druh řehole, oni to ctí a já jsem šťastný, že jsem mohl být tři měsíce tady a poznat šikovnost těch kolegů herců na jevišti."

Divou Báru brněnského režiséra Stanislava Slováka v podání herců Těšínského divadla mohou během září vidět ještě diváci v Karviné, Havířově a Frýdku-Místku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy