Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pítko na ulici K Odře ve Výškovicích slouží nejen lidem, ale i jejich čtyřnohým mazlíčkům. Už je v provozu

V Ostravě-Jihu se podařilo dokončit další projekt z participativního rozpočtu. Radost z něj mají zejména cyklisté. Na cyklostezce u slepého ramene Odry ve Výškovicích totiž mohou nově využívat pítko pro občerstvení.

Pítko na ulici K Odře v Ostravě-Výškovicích už je v provozu. Slouží nejen k občerstvení turistů, ale i jejich čtyřnohých miláčků. Jde o vítězný projekt participativního rozpočtu z roku 2020.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-jih: “Stálo celkem 276 tisíc a pro zajímavost můžu říct, že nejnáročnější na celém procesu, bylo získat veškeré administrativní povolení.”
Obyvatel Ostravy-Jihu: “Každopádně určitě je to super nápad a víc takových míst po cestě domů někde z výletu občerstvit se, napít se čerstvé vody, super.”

V ulici K Odře nepřibylo jen pítko. Nově tady byla nainstalována také cyklopumpa, kterou mohou využívat jak cyklisté, tak maminky s kočárky.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-JIh: “Městský obvod Ostrava-Jih má velkou výhodu, že navazuje na řadu přírodních lokalit, kam se dá krásně projet na kole. Proto podporujeme cyklistiku nejen budováním cyklostezek, ale také třeba právě výstavbou míst cyklopump, kde se dá doplnit v případě potřeby vzduch. Tady je to místo čtvrté."

V této chvíli se realizují i další projekty participativního rozpočtu jako například hřiště v Mateřské škole U lesa.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-jih: “Připravujeme technickou analýzu všech projektů, které byly přihlášeny do letošního ročníku. Všechny projekty, které projdou technickou analýzou, budou zveřejněny v příštích Jižních listech. To znamená v říjnových.”

Na přelomu října a listopadu pak bude spuštěno hlasování, které bude probíhat 14 dnů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy