Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická dopravní nehoda ve Stonavě, zemřela padesátiletá žena, vážně zraněn byl nezletilý chlapec

Tři pozemní týmy zdravotníků z Havířova a Karviné, spolu s nimi i vrtulník LZS Ostrava, zasahovaly v neděli 18. září 2022 dopoledne u tragické dopravní nehody ve Stonavě na Karvinsku. Po srážce dvou automobilů zemřela padesátiletá žena. Zranění utrpěl také dvanáctiletý chlapec a čtyřiačtyřicetiletý muž.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Vozidlo Škoda Fabia řídila 50letá žena, která z dosud nezjištěných příčin nedala přednost v jízdě po hlavní komunikaci jedoucímu vozidlu Škoda Octavia, které řídil 44letý muž. Došlo k nárazu a vozidlo Octavia bylo odmrštěno mimo vozovku, kde porazilo zábradlí a narazilo do stromu. Při dopravní nehodě utrpěla řidička smrtelná zranění. V druhém vozidle došlo ke zranění řidiče i jeho nezletilého spolujezdce, kteří byli transportováni do nemocnice."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v neděli 18.9.2022 v 09:39 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice Karviná se dvěma zásahovými automobily. Na místo události byl také kromě hasičských a sanitních vozů vyslán i vrtulník zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Po příjezdu hasiči zjistili, že během nehody došlo ke zranění jedné osoby. Druhá osoba z téhož vozidla zůstala v automobilu zaklíněna a bude potřeba ji vyprostit. Ve druhém havarovaném vozidle se nacházela osoba, jejíž zranění však již nebyla slučitelná se životem. Hasiči ihned zahájili vyprošťování zaklíněné osoby pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Spolu s vyproštěním hasiči poskytovali pomoc zraněné osobě mimo vozidlo a současně se museli ještě postarat o unikající provozní kapaliny. Zaklíněnou osobu se podařilo hasičům v krátké době vyprostit, a to ještě před příjezdem posádky zdravotnické záchranné služby."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V jednom z havarovaných vozidel zůstala zaklíněna padesátiletá žena. Utrpěla poranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla ještě před příjezdem posádek ZZS. Vyprostit bylo nutno dvanáctiletého chlapce – byl při vědomí, zasahující lékař u něj zjistil zranění páteře, hlavy a horní končetiny. Po podání léků a uložení do podtlakové matrace byl ve vážném stavu předán v traumatologickém centru ostravské Fakultní nemocnice." 

Péči zdravotníků neodkladně potřeboval i čtyřiačtyřicetiletý muž, který utrpěl poranění hrudníku a břicha. Záchranáři jej předali lékařům na chirurgické ambulanci nemocnice Havířov. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy