Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu prochází rekonstrukcí další úsek tramvajové tratě. Bude tišší, rychlejší a navíc voňavý

V Ostravě-Jihu začala rekonstrukce další tramvajové tratě. Jedná se o úsek na pomezí sídlišť Dubina a Bělský les, který je v původním stavu. Zároveň půjde už o čtvrtý úsek, kde ostravské tramvaje jako jediné v Česku mohou jezdit rychlostí až 80 km/h.

Dopravní podnik Ostrava modernizuje další úsek tramvajové trati na jihu Ostravy. Tentokrát projdou kompletní rekonstrukcí koleje i troleje mezi zastávkami Josefa Kotase a Václava Jiříkovského. Cena za novou trať přesáhne 85 milionů korun a částečně bude hrazena z EU.

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: “Kdybych to měla shrnout do tří slov, bude tišší, rychlejší a také voňavá. Na místě totiž vzniknou nízké protihlukové stěny, které budou osázeny směsicí rostlin a bylin.”

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Jo, bude to hezké. Mám ráda přírodu, takže čím víc kytiček, tím líp.”

“Bude to pestřejší, budou tu květinové záhony a nebude tu takový hluk, jaký je.”

“Asi se těším. Nevím, bydlím tady kousíček dál, takže mě ten hluk absolutně nezasáhne.”

“Mě štve teďkom ta výluka, protože dneska jsem nemohla na autobus. Já jezdím na rehabilitaci a jsem ho dobíhala. Jsem ho nestihla, Já jsem byla zlá. Nevěděla jsem, z které strany to pojede. Poprvé, zítra už budu vědět. Ale jinak mi to jako nevadí.”

“Změna možná dobrá.”

Po celou dobu modernizace budou místo tramvají jezdit autobusy a automobilová doprava bude svedena do jednoho jízdního pruhu.

Slušivý zelený kabát tentokrát v unikátním, inovativním balení, dostane tramvajový úsek na ulici Horní mezi radnicí a křižovatkou s ulicí Provaznickou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy