Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Převaděč vezl v dodávce 20 migrantů ze Sýrie, chytili ho u Jablunkova

Policisté zadrželi převaděče v blízkosti Mostů u Jablunkova. Cizinec byl zadržen krátce po přejezdu hranic se Slovenskem, když převážel v dodávce dvě desítky migrantů ze Sýrie. Muž je ve vazbě, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let. Policisté za letošní rok zajistili v příhraniční oblasti se Slovenskem už 202 migrantů.

zdroj videa: Policie ČR

Policisté zajistili na Jablunkovsku během září několik skupin nelegálních migrantů. Měli proto informace vedoucí k autu převaděče, na kterého si následně počíhali.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V sobotu 17. září 2022 v odpoledních hodinách vytipované vozidlo překročilo hranice. Policisté okamžitě zareagovali a vozidlo zastavili. Řidič začal utíkat do lesního prostoru. Byl však policisty pohotově za pomoci donucovacích prostředků zpacifikován a zadržen."

Jednalo se o 31letého cizího státního příslušníka. Podezření policistů, že ve vozidle se mohou nacházet migranti, se potvrdilo.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Po otevření zavazadlového prostoru se zde nacházely dvě desítky osob. Jednalo se o muže, z toho 3 byli mladiství, všichni ze Sýrie. Zajištění uprchlíci následně putovali do zařízení pro zajištění cizinců, kde podle mezinárodních smluv probíhá realizace zpětného předání do státu, ze kterého k nám přicestovali."

Převaděče policisté předali třineckým kriminalistům, kteří jej obvinili z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Je mu kladeno za vinu, že měl dne 17. září 2022 za úplatu z Maďarska přes Slovensko do České republiky převést dvě desítky osob. Obviněný se ke svému jednání kriminalistům doznal."

Trestní stíhání je vedeno vazebně a muži hrozí trest odnětí svobody do výše až pěti let.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V našem kraji jsme za letošní rok zajistili v příhraniční oblasti se Slovenskem 202 migrantů, většinou se jednalo o skupiny osob, ale byly zaznamenány i jednotlivci."

Nejvíce zadržených bylo právě v oblasti Bílé a kolem Jablunkova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy