Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komunální volby v Ostravě-Jihu vyhrálo ANO

V Ostravě-Jihu po sečtení všech hlasů vyhrálo hnutí ANO. Na druhé příčce skončila SPD a na třetím koalice SPOLU. Ke komunálním volbám přišla více než třetina voličů.

V městském obvodu Ostrava-Jih lidé v komunálních volbách volili 45 zastupitelů. Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO, celkem 24.

Martin Bednář (ANO), lídr kandidátky ANO, Ostrava-Jih: “Chtěl bych poděkovat všem voličům, výsledek je skvělý. Samozřejmě je otázkou, kolik za to může naše rada a zastupitelstvo, protože myslím si, že jsme udělali spoustu nových věcí a kolik celostátní politika, Doufám, že hodně lidí nás volila kvůli tomu co jsme dokázali nejen na Jihu, ale i v jiných městských částech a samozřejmě na městě.“

ANO na radnici zažilo už dvě různé koalice a s oběma se spolupracovalo dobře.

Martin Bednář (ANO), lídr kandidátky ANO, Ostrava-Jih: “Myslím si, že více se udělalo za poslední 4 roky a byli bychom rádi, kdybysme mohli na tu práci navázat. To znamenám budeme jednat i s danými zastupiteli, kteří se dostali do zastupitelstva pro toto volební období a zkusíme najít takovou koalici, která bude prospěšná pro Jih.”

Radim Ivan (ODS), lídr kandidátky SPOLU, Ostrava-JIh: “Věžím, e ta kvalita, která je v těch 6 zastupitelích, bude přínosem a věřím, že se nám bude dařit realizovat hlavně náš program, protože o to jde především. Takže to, co jsme říkali v kampani, vykoupit ubytovny a vyřešit tento obrovský problém a postavit městskou farmu a další naše body, tak to je především to, s čím půjdeme do dalších jednání.”

Dalších 5 mandátů získalo hnutí Ostravak a 3 pak Piráti. Vyjednávání o koalici začne už dnes, tak uvidíme , jak to nakonec dopadne.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy