Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští studenti gymnázia si s policisty připomněli nebezpečí sextingu

Moravskoslezští policisté představují veřejnosti další preventivní projekt nazvaný Poradce - policejní rádce pro bezpečný život. Zaměřuje na osvětu v oblastech bezpečnosti v dopravě, kybernetické kriminality a dalších. V Karviné si studenti gymnázia připomněli problematiku sextingu.

Nebuďte důvěřiví k neznámým kontaktům na sociálních sítích, neposílejte nikomu intimní fotografie a nenechte se vydírat. To jsou tři základní pravidla, které vštěpují policisté mladým lidem na přednáškách týkajících se bezpečného chování na internetu.

Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: "Dnes jsme právě představovali dvě nová videa, která letos v rámci projektu Poradce vznikla, jedno bylo zaměřeno na podvody na internetu, se kterými se člověk může setkat a a druhé bylo zaměřeno na sexting."

Termínem sexting se označuje elektronické rozesílání textových zpráv, fotografií či videí se sexuálním obsahem.

Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: "Jsme probírali právě aby si dávali pozor na ty situace, kdy s někým chodí, někomu věří bezmezně, jsou schopni vyrobit nějakou intimní fotku nebo video, jenže berou na sebe to riziko, že když se rozejdou, tak se dopředu vystavují riziku, že ten, komu dají kopačky, že toho může zneužít a ty fotky zveřejnit."
anketa: studenti gymnázia: "Nebylo to zrovna nic nového, protože jelikož na to jsme byli častokrát varováni." "Dám si určitě pozor na sexting, o tom jsem se dozvěděla hodně nového a určitě se nenechám nachytat na internetu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy