Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová okna, střecha a zateplení. V Ostravě-Jihu procházejí rekonstrukcí další bytové domy

V Ostravě-Jihu procházejí revitalizací další dva bytové domy. Tentokrát v ulici Františka Formana na Dubině. Radnice na rekonstrukci svého bytového fondu vynakládá desítky milionů korun ročně.

Nájemníci dalších dvou bytových domů na ulici Františka Formana na Dubině ušetří za teplo. Právě procházejí rekonstrukcí, v rámci které se počítá s jejich zateplením.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Domy budou mít novou střechu, která bude zateplena a zateplením projde i fasáda. Dojde také k výměně oken. Opravami projdou také společné prostory a sklepy. Pokud nám počasí bude přát, tak stavba bude dokončena do konce tohoto roku a vyjde zhruba na 24 milionů korun.”

Bytové domy na ulici Františka Formana jsou jedny z posledních, které ještě neprošly kompletní revitalizací.

obyvatelka Ostravy-Jihu: “Jsem spokojená. Je tady sice binec a bude asi ještě větší, ale budeme mít okna, zateplen. Když nebyla okna, tak jsme měli sníh až v předsíni, protože nebyly dveře utěsněné."
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Městský obvod Ostrava-Jih má ve správě celkem 312 bytových domů, přičemž u všech se postupně objevují potřeby oprav. Za poslední 3 roky se podařila taková komplexní oprava uskutečnit v celkem 6 bytových domech.”

Náklady na jejich rekonstrukce, které hradil obvod, si vyžádaly bezmála 95 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail