Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trenér Vrba v Baníku Ostrava končí. Ani zdaleka nenaplnil očekávání

Baník Ostrava se po 11. kole rozhodl k radikálnímu kroku. Po dalším nevydařeném utkání odvolal renomovaného trenéra Pavla Vrbu. Vedení klubu už nevěří, že se tým pod jeho taktovkou vzpamatuje.

Když na konci července pořádal Baník Ostrava předsezónní tiskovou konferenci vše vypadalo fantasticky. Baník slaví 100 let existence, angažoval renomovaného trenéra Pavla Vrbu, kanonýr Almási zůstal, vrátili se šikovní odchovanci a tak nic nebránilo útoku na horní příčky tabulky nebo dokonce na titul.  

Pavel Vrba, odvolaný trenér (natočeno 29.7.2022) : "Chceme vybudovat silný základ tak, abychom hráli ve finální části skupiny a doufám, že se někdy v březnu nebo v dubnu setkáme a budeme se bavit o tom, co by mělo pokračovat. Cíle jsou dané, kdybych říkal že nám stačí hrát 10. flek, tak by to bylo špatně a nemělo by to smysl." 

Je říjen, fotbalisté odehráli jedenácté kolo a Baník nehraje dokonce ani ten desátý flek. 14. místo rozhodně není to, co by tým se čtvrtým nejvyšším rozpočtem v lize měl hrát. Navíc 4 domácí prohrané zápasy a výkony, které jsou všelijaké, ale rozhodně ne atraktivní, jak Vrba sliboval. Remíza v Liberci byla poslední kapkou. 

Marek Lorenc, mluvčí Baníku Ostrava: "Vzhledem k situaci v A týmu a jeho postavení v tabulce, kde jsme momentálně na barážové pozici, došlo po nedělním utkání v Liberci mezi vedením klubu a trenérem Pavlem Vrbou k dohodě o předčasném ukončení spolupráce."

Než klub najde nového trenéra, povedou ho asistenti David Oulehla a Jan Baránek. Snad to bude brzy, protože Baník čekají těžcí soupeři - Slovácko , Plzeň, Mladá Boleslav a Slavia. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy