Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Handicapovaní hrdinové přebírali na krajském úřadě v Ostravě ocenění. Projekt letos ocenil in memoriam i Petra Langa, který bránil při střelbě na FNO dceru vlastním tělem

Projekt Rekordy handicapovaných hrdinů oceňuje odvážnost, sílu a odhodlání hrdinů všedního dne a dokazuje nám, že postižením život nekončí. Letošní ročník vzpomněl i na tragickou událost – střelbu v FNO v roce 2019.

Šestiletý bojovník Oliver Železník je po dětské mozkové obrně a trpí epilepsií. Ani tyto těžkosti mu ale nebrání užívat si život naplno. I on tak patří mezi hrdiny, kteří si na krajském úřadě převzali ocenění.

Nikola Železníková, maminka Olivera: “I tahle malá finanční částka nám hodně pomůže, zrovna v Oliverkových problémech. On hodně navštěvuje intenzivní neurorehabilitace, takže to je poměrně dost drahé, takže za to jsme rádi. A samozřejmě i že to může být takhle veřejně a bude o tom vědět víc lidí.“

Ceny navrhují instituce a veřejnost za mimořádný počin, vzor nebo projekt ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: “Děláme to proto, aby se lidé dozvěděli, že jsou zde handicapovaní, kteří se narodili s nějakým zdravotním postižením, či přišli k tomu postižení během svého života, přesto to nevzdali, přesto bojují dál. A nebo jsou to lidé, kteří těmto lidem s handicapem velmi pomáhají. A aby se veřejnost dozvěděla, že jsou tito lidé tady na světě, je důležité pořádat právě tyto akce.”
Jiří Muradi, autor projektu: "Handicapovaní nás učí být lepšími lidmi."

Závěr předávání patřil vzpomínce na tragickou událost před dvěma lety, která zasáhla každého z nás. Při střelbě ve FNO ochránil Petr svou dceru vlastním tělem. Ocenění in memoriam za něj převzala manželka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy