Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné probíhají rozsáhlé sadovnické úpravy před zámkem Fryštát

Před karvinským zámkem Fryštát momentálně probíhají rozsáhlé sadovnické úpravy. Důvodem je nevyhovující zdravotní a estetický stav stávajících rostlin. Starý trávník bude odstraněn a nahrazen trávníkem kobercovým.

Zeleň na prostranství před zámkem Fryštát bude kompletně obměněna. První práce už začaly odstraněním všeho, co tady rostlo, od záhonů s růžemi přes kulovité zeravy až po travní drny.

Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK: "Prostranství před zámkem prochází proměnou z důvodu, že byl nevyhovující zdravotní stav těch stávajících výsadeb, chtěli jsme to trochu obnovit z hlediska estetického, protože se jedná o záhony před zámkem který je naší chloubou náměstí."

Za sochou T. G. Masaryka budou nově vysázeny hortenzie.

Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK: "Stávající výsadby, které tu byly, například u těch růží, ty už vykazovaly špatnou stabilitu, byly poškozeny mrazem, i proto se postoupilo k té výměně."

Odstraněn je také původní trávník. Na stejné ploše je nově pokládán trávníkový koberec.

Daniel Křižánek, spolumajitel zahradnické firmy: "Ten trávník je okamžitě užitný, zhruba po třech týdnech je ta tráva zakořeněná a může se po ní běžně chodit, což u běžného výsevu trávníku dochází po třech týdnech teprve ke klíčení a teprve po dvou měsících se ten trávník začíná chovat , že by se dalo po něm běžně chodit a užívat ho. je v něm daleko méně plevelu, je estetičtější, hustší, u normálního setého trávníku trvá rok i více než ten trávník je schopen mít tu kvalitu toho kobercového trávníku."

Letničkový záhon zůstane na původním místě, bude pouze rozšířen.

Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK: "Výběr rostlinného materiálu a založení trávníkového koberce povede k nižším nákladům na běžnou údržbu."


Práce budou pokračovat v dalších dnech i na náměstí, kde dojde k nutné výměně stromů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy