Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Mošnově začala výstavba obchvatu obce, uleví od hustého provozu

V Mošnově slavnostně zahájili stavbu silničního obchvatu. Jeho realizace významně zlepší kvalitu života v obcích, které doteď trpěly hustým provozem a kamionovou dopravou.

Slavnostním poklepáním na základní kámen byla zahájena stavba obchvatu okolo Mošnova. Příprava cesty dlouhé téměř 3,5 kilometru s připravovanými 61 stavebními objekty trvala poměrně krátkou dobu.

Radek Mátl, ředitel ŘSD: "Od roku 2015, kdy se stabilizovalo technické řešení, si myslím, že to byla poměrně rychlá cesta, abychom se dostali k samotné realizaci. Za nějakých šest, sedm let se nám podařilo stavbu připravit. Žádné úplně zásadní komplikace zde nebyly . Podařilo se poměrně rychle i získat veškeré pozemky pro samotnou stavbu, takže pro mě poměrně kvalitní rychlá příprava stavby silnice 1. třídy."

Pro občany Mošnova a okolní obce to bude znamenat hlavně velkou úlevu od kamionové dopravy, která tudy projíždí.

Radomil Bodszar (Změna pro lidi), starosta Mošnova: "Určitě jsme hodně rádi, protože tady vzniknou tři kruhové křižovatky, občané se mohou dostat do práce, protože převážně dělají v zóně na letišti, takže je to perfektní. No ale hlavně ta doprava. Nám se uleví. Je to výhra pro nás."
Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "Když si vezmeme, že 7000 aut dneska projede, z toho 5000 nepojede po tom přes Mošnov, ale po obchvatu, je to strašně hodně a tomu Mošnovu hodně ulehčí. Z toho je přes 1200 nákladních vozidel. No a protože zóna se rozšiřuje a ten obchvat bude taky využitý, na budoucí logistická centra, která se tady budou stavět."

Obchvat zajistí i hlavní napojení průmyslové zóny Mošnov a letiště Leoše Janáčka. Práce by měly být hotové v létě roku 2024.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy