Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejčastější drogou jsou léky. Protidrogový vlak má děti odradit od jakýchkoliv závislostí

V železniční stanici Ostrava-Svinov se opět zastavil Protidrogový vlak. Tvoří ho šest vagonů, čtyři kinosály a osm interaktivních místností. Grow je skutečný příběh o drogové závislosti. Jeho cílem je odradit školáky od jakýchkoliv závislostí.

Žáci základních škol z Ostravy-Jihu opět navštívili Protidrogový vlak. A to zcela zdarma díky finanční podpoře radnice. Ve vlaku se návštěvníci ocitnou například v drogovém doupěti, vězení, léčebně pro drogově závislé nebo na místě automobilové nehody, která se stala pod vlivem alkoholu.

anketa: žáci ZŠ z Ostravy-Jihu: “Prohlídka byla výborná. Myslím si, že to všechny zaujalo a snad to pomůže."
“Myslím si, že to bylo i poučné v tom, že drogy se nemají brát, že škodí k životu.”
Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Městský obvod tento projekt dlouhodobě finančně podporuje, protože jsme si vědomi, že každá závislost nejenom na drogách, je velice špatná. Aktuálně je například závislost na sociálních sítích.” 

Která je u nás nejčastější drogou?

Pavel Tůma, autor projektu: “Jsou to léky. Za mě osobně, když si vezmem, jak stoupá spotřeba antidepresiv nebo léků na spaní, tak tam vidím já obrovské riziko a potenciál nárůstu. Ohledně dětí vnímám jako budoucí legalizaci marihuany jako velké obrovské nebezpečí."

Návštěvou vlaku práce s dětmi nekončí. Připravena je řada návazných programů a chystají se i novinky. Jako například policejní pátračka.

Pavel Tůma, autor projektu: “Děti budou hledat drogového dealera. Tato zábavná akce slouží především k tomu, abychom nalákali rodiče s dětmi na jedno místo."

Další novinkou jsou RT huby, tedy inovativní klubovny, které se staví po celé republice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy