Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku mají praxi u strážníků městské policie

V Karviné mají studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku svou praxi u strážníků městské policie. Vyjíždějí s nimi do terénu a získávají tak přehled o tom, co tato práce obnáší.

Praxi u strážníků karvinské městské policie absolvovali studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku poprvé v roce 2019, kvůli covidu byla spolupráce zastavena a letos se opět obnovila.

Petr Slezák, vedoucí úseku prevence kriminality MP Karviná: "Studenti mají možnost získat tady praxi ať už v terénu nebo tady na učebně a popřípadě se rozhodnout, že by tvořili naši novou juniorku. Zaměřujeme se na věci, které znají z teoretické stránky, probíráme pojmologii nebo výkon v terénu, aby si to takříkajíc osahali."
Petr Godál, zástupce ředitelky školy: "Můžou využít tu teorii, kterou se naučili ve škole, dokážou si to uvědomit a najdou i tu cestu, že tady třeba budou pracovat u MP nebo si vyberou další cestu, že půjdu k jiným bezpečnostním složkám."

Pro studenty byla tato zkušenost velkým přínosem.

Merilyn Dancheva, studentka 4. ročníku SOŠOOM: "Rozhodně to byla dobrá zkušenost, je dobré být v terénu a nesedět ve škole a zjistit jak to funguje a co MP dělá. Nemyslím si, že mají málo práce a dělá celkem dost věcí.” 
Filip Kusý, student 4. ročníku SŠOOM: "Ty zkušenosti se budou hodit. Myslím, že to je velká zkušenost a praxe pro každého dobrá, každý by si to měl vyzkoušet, kdo má zájem pracovat v bezpečnostních složkách.” 

Praxe byla ukončena závěrečným písemným testem a každý student obdržel certifikát o úspěšném absolvování stáže u městské policie.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: "Tady na tom vidíme perfektní provázanost praxe s teorií. Jsem rád, že studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku mají tu možnost nahlédnout do každodenní práce MP. Myslím že to je velmi důležité, aby absolvent takové školy mohl po absolvování té školy mohl nastoupit do praxe."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy