Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stroj amputoval muži při práci ruku, s pacientem ji přepravil vrtulník do nemocnice

Záchranáři spěchali v úterý k vážnému pracovnímu úrazu do Sedlnic na Novojičínsku. 51letému muži tam stroj vtáhl a amputoval ruku. Pacient ztratil velké množství krve. Letečtí záchranáři mají od srpna na palubě zásoby, tak je rovnou při přepravě do nemocnice využili. Na palubě přepravili také v ledu uloženou amputovanou ruku.

Informaci o úrazu převzali záchranáři před půl dvanáctou dopoledne. Pomoci vyjela nejbližší pozemní posádka, která dorazila k postiženému během několika minut. K misi vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby. Jednapadesátiletý muž pracoval se strojem, který mu vtáhl a amputoval ruku. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacient zkolaboval a ležící na zemi byl nalezen spolupracovníky. Ti také zahájili poskytování základní první pomoci. Lékař záchranné služby zjistil, že u postiženého došlo ke značné krevní ztrátě a jeví známky rozvíjejícího se šokového stavu. Posádky proto důkladně ošetřily zraněnou končetinu, zajistily žilní vstupy, kterými podávaly léky a infusní roztoky." 

Zasahující lékař také indikoval podání konzervy plné krve, kterou od srpna letošního roku mají k dispozici ostravští letečtí záchranáři.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Týmy se postaraly rovněž o ošetření amputátu, který byl následně uložen spolu s ledem a nachystán k transportu. Následovala rychlá přeprava vrtulníkem a předání pacienta do další péče specialistům traumatologického centra FN Ostrava."

Posádky letecké záchranné služby Ostrava dosud podaly vážně zraněným pacientům plnou krev při zásazích v pěti případech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy