Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté v Moravskoslezském kraji opět kontrolovali stovky nákladních aut i autobusy

Přetížení, špatný technický stav, nedodržení přestávek a řada dalších přestupků. Moravskoslezští policisté se opět zapojili do mezinárodní dopravně bezpečnostní akce ROADPOL. Ta je zaměřená hlavně na kontrolu nákladních aut a autobusů.

Policisté kontrolovali dodržování povinností, které řidičům ukládá zákon o silniční dopravě a u nákladních vozidel pak na povinnosti spojené s přepravou nebezpečných věcí podle dohody ADR.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Zaměřili se však také na kontrolu hmotnostních limitů, technického stavu a nedovolenou manipulaci s kontrolními zařízeními (tachografy). Stejně tak na dodržování všech dalších pravidel v silničním provozu."

Během dvoudenní akce policisté zkontrolovali celkem 259 vozidel, z toho 224 nákladních a 10 autobusů.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "V 19 případech odhalili přetížená vozidla, dalších osm vozidel mělo nevyhovující technický stav. Co se týče porušení sociálních předpisů, tak sedm řidičů nesprávně používalo tachograf a dalších sedm nedodrželo bezpečnostní přestávky či dobu jízdy."

Ve třech případech řidiči překročili povolenou rychlost. Čtyři řidiči za jízdy telefonovali a dva nepoužili bezpečnostní pás.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Včetně výše uvedených porušení zákona policisté zjistili celkem 94 přestupkových jednání, z nichž 64 vyřešili blokovou pokutou uloženou příkazem na místě ve výši přes 133 tisíc korun. Dalších 30 přestupků oznámili příslušným správním orgánům."

Deseti řidičům byly na místě uloženy kauce v celkové výši 185 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu
TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail