Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklisté se loučili s letošní sezonou v HEIPARKU v Tošovicích

Hned dvě zajímavé akce na ukončení letošní cyklistické sezony připravil MSK. Ta první se konala v HEIPARKU v Tošovicích a druhé se rodiny s dětmi mohou zúčastnit 29. října v Kopřivné.

V Tošovickém HEIPARKU byl pro návštěvníky připravený celodenní program. Především pro děti byly určené různé hry a soutěže. Vyzkoušet si mohli i jízdu na elektrokolech. Největší soutěžní zápolení se odehrávalo na dvou tratích.

Tomáš Novák, cyklokoordinátor MSK: “Dneska na Dni na kolech můžeme vidět pro ty menší děti sjezdy na trailech. Jsou to jednoduché traily s nějakými menšími boulemi, s menším převýšením a malým svahem. Pro ty větší už máme celkem techničtější věc pod názvem pumptrack. Je to trať, která má 400 metrů, je tvořena boulemi, klopenými dráhami, dá se projet i bez šlapání, takže opravdu jenom tím, že člověk pumpuje.”
Daniel Cirkl, cyklista: “Přijel jsem z Ostravy a první jízda byla dobrá. Budu se snažit to zajet ještě o hodně rychleji.”
Daniel Měntiel, cyklista: “První jízda byla dobrá a určitě bych chtěl tu druhou jet rychleji.”
Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK: “V podstatě jako jakési ukončení sezóny cyklistické sezóny a rozloučení s cyklistikou jako takovou, tak jsme si řekli, že ještě uděláme na závěr sezony dvě takové akce pro rodiny. Co se týká cyklosezony, tak byla velmi úspěšná, poněvadž předchozí roky, které byly v duchu covidu, dostaly mnoho lidí na kola, nebo do pěší turistiky a já jsem velmi rád, že lidé začít sportovat a odešli od počítačů, od telefonů. MSK cyklistiku podporuje.”

Na další loučení s cyklistickou sezonou mohou rodiny s dětmi přijít 29. října do Kopřivné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy