Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Někde starostové své posty po volbách obhájili, jinde pohořeli

Nedávné komunální volby přinesly v některých městech a obcích nečekané změny ve složení zastupitelstva. Někde se dosavadní představitelé radnic dokázali udržet, jinde došlo ke změnám v koalicích a byli zvoleni noví starostové a místostarostové.

Vyjednávání o koalicích začala bezprostředně po sečtení hlasů. Například v Palkovicích tamní starosta a jeho zástupce své posty obhájili.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: "Chceme se začít zabývat komunitní energetikou. založili jsem společně s obcemi v okolí tzv. energetické družstvo v Místní akční skupině Pobeskydí."

Napjatější situace byla v Jablunkově. Starosta a místostarosta své posty obhájili, ale koalice tam má většinu jen o jediný hlas.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: "Beru tuto funkci jako službu pro občany Jablunkova. Určitě chceme vybudovat společné vztahy a táhnout za jeden provaz. 

Naopak celkovou výměnu vedení zažili v Těrlicku. Volby tam drtivě vyhrálo nově vzniklé hnutí Naše Těrlicko.

David Biegun (Naše Těrlicko): “Máme tady plno rozdělaných projektů, velkých projektů, které úplně nefungují, jak by měly. Ale dnešní ustavující zasedání zastupitelstva probíhalo úplně perfektně, protože jsem zvolili všechno tak, jak jsme si představovali. Máme velkou sílu, ale s tou taky přichází velká zodpovědnost. Takže když se něco nepovede, tak určitě to máslo budeme mít první na hlavě, ale do toho jsme v těch volbách s tím šli a věřím, že se nám to povede. Cílů je hodně, ale musíme jít krůček po krůčku, protože tady jsou velké investiční akce rozjeté, které se nejprve musí dotáhnout do úspěšného konce. Aby z toho nevznikly nějaké sankce, nebo aby nás to úplně netopilo celou celou obec, nebo netáhlo ke dnu. Takže to je první věc, musíme to dotáhnout. Je tady nějaká cyklostezka naplánovaná, o které ale už dneska víme, že nějaké problémy tam jsou. Nevíme, jestli finanční prostředky budou dostačující, takže je nezbytné se velmi rychle spojit s ministerstvem financí, které má tohle to na starosti a vůbec zjistit, jestli by ta akce šla nějak posunout, nebo upravit, nebo upgradovat, protože stávající situace pravděpodobně není realizovatelná.”

Změny ve vedení radnice mají také v Rychvaldě. Tamní starosta Milan Starostka uvolnil post své stranické kolegyni Dagmar Pížové, které bude dělat zástupce.

Milan Starostka (ANO), místostarosta Rychvaldu: “Já děkuji samozřejmě děkuji v prvé voličům, že mi dali hlasy a je to víceméně rozhodnutí našeho hnutí i mé samozřejmě budu pracovat dál. Budu se snažit dělat, ale už volněji.”


Dagmar Pížová (ANO), starostka Rychvaldu: “Je mi velkou ctí, že jsem byla zvolena starostkou města Rychvaldu. Je to úkol ne zrovna lehký, ale já se ho zhostím, co mi všechny síly budou stačit. A budu se snažit tuto funkci vykonávat zodpovědně a s velkou pokorou. Děkuji všem zastupitelům, že mi dali svůj hlas, kteří mne volili a samozřejmě všem občanům za to, že vůbec k volbám přišlo. a tím dali najevo , že jim život v našem městě není lhostejný. Doufám že se nám bude veškeré těžkosti zdolávat s nynějším zvoleným vedením dobře a že že se lidem bude v Rychvaldě dobře bydlet a žít.”

V některých obcích ještě na zvolení vedení čekají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy