Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

75letý řidič jel 8 kilometrů v protisměru po silnici I/11, špatně vyjel z kruhového objezdu

Na okraji Ostravy vyjel na kruhovém objezdu do protisměru a už tam zůstal. 75 letý řidič následně pokračoval dál na silnici I/11 ve směru na Opavu, ale celou dobu v protisměru. Ujel 8 kilometrů, než se dostal k prvnímu výjezdu.

zdroj videa: faceboook.com/Kde stoí švestky - Opava a okolí/Daniel Nosek

Téměř dvacet řidičů volalo v pátek ráno na tísňovou linku 158. Všichni hlásili jízdu stříbrného auta Hyundai v protisměru na silnici I/11 ve směru na Opavu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Na místo se sjelo několik policejních hlídek, kdy policisté z obvodního oddělení Kravaře uvedené auto zastavilo na výjezdu na Hrabyň. Jak bylo později zjištěno, za volantem seděl muž ve věku 75 let. Dechová zkouška na alkohol i test na drogy byl negativní."

Řidič policistům řekl, že při cestě z Ostravy na kruhovém objezdu poblíž obchodního domu Globus sjel na špatném výjezdu a s autem se dostal do protisměru, poté v jízdě pokračoval až do prvního možného výjezdu. V protisměru jel okolo 8 km.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Policisté z obvodního oddělení Kravaře zaevidovali přestupkové jednání muže, kdy spisový materiál bude postoupen k příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání."

Během jeho nebezpečné jízdy se naštěstí nikomu nic nestalo a ani do nikoho nenarazil. Často díky velmi dobré a pohotové reakci řidičů, kteří ho míjeli.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V případě, že se do takové situace dostanete, doporučujeme okamžitě vozidlo odstavit na krajnici, ve směru, ve kterém jedete, dát výstražná světla, vzít si reflexní vestu a opustit vozidlo na bezpečné místo (mimo vozovku). Následně zavolat na tísňovou linku 158 a na bezpečném místě vyčkat do příjezdu policistů."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy