Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová celovečerní komedie ukazuje Ostravu jako moderní zelené město

Ve čtvrtek 20. října šel do kin snímek Za vším hledej ženu. Vztahová komedie Miloslava Šmídmajera se natáčela z části v moravskoslezské metropoli a kraj filmaře podpořil částkou 700 tisíc korun.

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: "Snažíme se audiovizuální tvorbu v našem kraji podporovat, protože víme, že filmové štáby přináší regionu nejen publicitu, ale také výrazně podporují zdejší ekonomiku. Právě tak tomu bylo u i snímku Za vším hledej ženu, kdy filmaři využili místní hotely, podniky a další služby. Mám také radost, že diváci ve filmu poznají i konkrétní místa v Ostravě."

Filmaři v Ostravě strávili celkem 20 natáčecích dní.

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: "Diváci tak ve filmu uvidí například Komenského sady včetně tenisových kurtů, Jiráskovo náměstí a určitě poznají i interiér několika známých ostravských podniků. S výběrem lokací produkci pomáhala naše krajská Moravskoslezská filmová kancelář, která se snaží filmařům s přípravou natáčení pomáhat a vytvářet pro ně u nás co nejvstřícnější podmínky."

Samotného natáčení se účastnilo skoro 500 lidí z místní komparzní agentury a na koordinaci se podílely zdejší úřady i instituce. Diváci ve filmu uvidí i známé ostravské herce jako například Alberta Čubu nebo Vladimíra Poláka. Filmovou komedii štáb v Ostravě natáčel letos v létě.

Miloslav Šmídmajer, režisér: "Líbí se mi, že na rozdíl od kriminálek ukazuje film Za vším hledej ženu Ostravu jako zelené krásné město, kde se daří lásce."

Vztahová komedie sleduje příběh půvabné Alex v podání Hany Vagnerové, která má oporu nejen ve své svérázné mamince Zlatě Adamovské a poněkud drsnější babičce Daniele Kolářové, ale také ve svých dvou nejlepších kamarádkách.

Hana Vagnerová, herečka: "Moje postava Alex dost tápe ve svém osobním životě, hlavně ve vztazích s muži. Je taková celá zmatená, bezradná a zamotá se do zajímavého milostného trojúhelníku, protože zcela zahoří láskou k postavě Alberta, kterého hraje Marek Vašut."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy