Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tématicky zaměřené komentované procházky po Porubě zakončila procházka Sorelou

Také letos v Ostravě-Porubě proběhly tématicky zaměřené komentované vycházky. Celkem se jich uskutečnilo pět, z toho jedna úplně nová. A to vítání ptačího zpěvu.

Desítky lidí se vydaly na komentovanou vycházku Sorelou, která ukončila letošní cyklus vycházek zaměřených na různá témata. Vycházka Sorelou je každoročně třešničkou na dortu.

Petr Lexa Přendík, průvodce vycházkou: “Řekneme si, proč vlastně vznikla Sorela, za jakých okolností. Za jakých okolností vůbec vzniklo sídliště Poruba, pro koho bylo určeno. Podíváme se nejen na architekturu, ale i na významná třeba sochařská díla, kulturní dům.”

Lidé se dozvěděli také to, jak se architektura Sorely proměňovala v rámci 50. let a jak nakonec dospěla až k bruselskému stylu, což bylo až takové popření té původně zamýšlené Sorely.

Petr Lexa Přendík, průvodce vycházkou: “Pokud se řekne Poruba, tak myslím si, že nejzajímavější je samotný urbanismus toho sídliště nezvyklý. Je to taková odlišná koncepce od jiných částí Ostravy a samozřejmě ta architektura je velice zdobná.”

anketa: účastníci vycházky: “Cením to, že se dozvím něco o svém obvodě, kde bydlím dlouho a rád.”

“Prohlídka mě baví moc. Na prohlídku jsem se vydala, protože mě Poruba fascinuje. Je to moje předchozí bydliště.”

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Předchozí byly například procházka s arboristou, která se konala 2x kvůli velkému zájmu občanů. Dále bylo vítání ptačího zpěvu, což byla letos velká novinka.”

Pro příští rok už se připravují další novinky. Oblíbené vycházky jako je vycházka s arboristou, nebo Sorelou, by se ale měly uskutečnit znovu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy