Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důvěřivá žena přišla o 100 tisíc kč. Podvodníkovi poslala osobní údaje ke svému účtu

Další případ podvodu v internetovém bankovnictví řeší karvinští kriminalisté. Důvěřivá žena poslala neznámému muži své osobní údaje a ten jí pak vybral z účtu přes 100 tisíc korun. Podobných případů stále přibývá a nepomáhají ani varování.

V minulých dnech přišla na obvodní oddělení policie v Dětmarovicích vyděšená žena, že ji z bankovního účtu zmizelo přes 100 tisíc korun. Jenže bohužel sama dobrovolně poslala své osobní údaje neznámému muži, který reagoval na její inzerát na prodej knihy za 90 korun. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Zájemci, který ji kontaktoval, na jeho požadavek následně sdělila své osobní údaje a e-mailovou adresu. Na ni pak obdržela internetový odkaz. Netušila, že je podvodný a otevřela ho. V domnění, že se nachází na oficiálních stránkách banky, kde má vedený účet, vyplnila potřebné bankovní údaje včetně přístupového hesla."

Žena pak ještě transakci potvrdila PIN kódem a podvodník měl vše, co potřeboval. Během chvíle pak z účtu převedl přes 100 tisíc korun. Zajímavé je, že i účet, na který peníze převedl, byl od jiného podvedeného člověka. Převody mezi účty chtěl asi zamaskovat stopy. Pro platby na internetu dodržujte základní pravidla bezpečnosti.

Pavel Vítek, vedoucí oddělení kyberkriminality PČR Ostrava: "Policie opětovně apeluje na veřejnost k maximální opatrnosti v elektronické komunikace, potažmo ve virtuálním prostředí obecně. Podvodné SMS zprávy nebo e-mail veřejně známých organizací či institucí mají dokonalou grafiku, věrně napodobující originál. Doporučujeme např. zkontrolovat adresu odesílatele, přemýšlet, zda je taková informace možná a hlavně neotevírat odkazy."

Podobných případů je v posledních týdnech stále více a tak policisté znovu nabádají všechny občany, kteří využívají internetové bankovnictví, aby byli velmi opatrní  a své osobní údaje pečlivě střežili. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy