Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový sociální automobil získal vrbenský Domov pro seniory díky velké sbírce obcí i organizací regionu

Sociální automobily pomáhají s přepravou seniorů i zdravotně postižených již v 17 organizacích našeho kraje. Jejich pořízení je však nákladné. Společnost Kompakt přišla s projektem sbírek formou reklamy na vozidle, díky kterým lze automobil domovům a sociálním službám pořídit.

K dnešnímu dni přibylo sociálním službám v celé zemi touto formou již 236 vozidel. Nejnovější převzal právě Domov pro seniory ve Vrbně pod Pradědem.

Břetislav Božoň, společnost Kompakt: „Já vlastně navštívím paní ředitelku daného zařízení, sepíšeme s nimi smlouvu, že do 15 měsíců jim pořídíme vozidlo."

Simona Adamová, ředitelka Domova pro seniory: „Automobil je pro nás důležitý při přepravě našich seniorů k lékaři, na aktivity, ke kadeřníkovi. Bude používaný vlastně každý den a po širokém okolí tady."
Do sbírky formou zakoupení reklamy se zapojují firmy, podnikatelé a především obce v působnosti konkrétní sociální služby.

Taťána Svobodová (KDU-ČSL), starostka Světlé Hory: „Velice rádi jsme tady toto podpořili, protože i naši občané, kteří žili ve Světlé Hoře, jsou jeho součástí.“

Alena Mátéová (STAN), starostka Široké Nivy: „My jsme taky přispěli na pořízení auta, přispěli jsme koupí reklamy, protože v domově seniorů v Mnichově máme dva naše občany a jsem ráda, že se o ně pěkně starají."

Petr Kopínec (ANO), starosta Vrbna pod Pradědem: „Já bych chtěl obrovským způsobem všem poděkovat, kteří přispěli tady na toto auto, protože je to určitě na dobrou věc. Je to pro starší lidi, pro fungování domova důchodců a tímto velice děkuji.“

Pořízený sociální automobil bude vrbenským seniorům sloužit podle smlouvy minimálně po dobu čtyř let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy