Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V dorostenecké extralize hokeje se Porubě letos daří i díky hráčům z Ukrajiny

HC RT Torax Poruba si letos v dorostenecké extralize vede velmi dobře. V nejdůležitějším utkání o čtyřku mladí hokejisté porazili Zlín 3:2 v prodloužení. Daří se jim i díky posile z Ukrajiny.

Dorost hokejového klubu RT Torax Poruba letos posílil čtyři hráči z Ukrajiny. Před válkou k nám utekli s rodiči a v týmu už si našli i kamarády.

David Moravec, trenér dorostu, HC RT Torax Poruba: “To jsou hráči, kteří byli v reprezentaci, takže to jsou opravdu špičkoví hráči v této kategorii a samozřejmě utvořili velkou konkurenci a díky té konkurence se celý tým zvedá. To není jenom o těch 4 hráčích.”
Jak je berou ostatní?

David Moravec, trenér dorostu, HC RT Torax Poruba: “Vždycky si to chce sednout, protože vstoupil jiný element do šatny, mluví jinou řečí. Ne všichni jim rozumí, nebo skoro nikdo jim nerozumí. Kluci jsou fajn, že se začínají i trošku více česky dorozumívat, takže je to lepší a lepší.”

Anketa: hráči z Ukrajiny, HC RT Torax Poruba: “Tady je to mnohem lepší. Každý hráč může ukázat, co v něm je a dostane šanci. Na Ukrajině tomu tak není. Líbí se mi tady, je tady dobrý tým, dobrý kolektiv, dobrý trenér."

Liší se to v rychlosti, liší se to v bruslení, liší se to v přístupu k hráčům. V Česku je vše více individuální.”
Zatímco v minulé hrací sezóně týmu dorostu hrozilo, že vypadne z extraligy, teď je na tom mnohem lépe. Ve skupině C je v tabulce aktuálně na 4. místě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy