Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři oživovali motorkáře po střetu s kamionem na okraji Řepiště

Velmi vážná nehoda zablokovala v pondělí po poledni provoz na staré cestě mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Na výjezdu z obce Řepiště směrem na Vratimov se srazil 27letý motorkář s kamionem. Motorkáře museli záchranáři na místě oživovat a v kritickém stavu ho vrtulník transportoval do nemocnice. Silnice byla několik hodin uzavřena.

Nehoda se stala krátce po 12. hodině na ulici Mírové ve směru z Řepiště na Vratimov. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Dle dostupných informací mělo dojít ke střetu kamionu s motorkářem. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Okolnosti samotného střetu jsou předmětem šetření."

Podle svědků kamion odbočoval vlevo na haldu a motorkář ho měl těsně před srážkou předjíždět. Na místo vyjel tým RZP, z Ostravy pak vzlétl vrtulník LZS. Sedmadvacetiletý motocyklista byl v okamžiku příjezdu posádek v bezvědomí a přímém ohrožení života. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékař zjistil poranění hlavy a dolních končetin. Muž musel být zaintubován a převeden na přístrojem řízenou ventilaci, zajištěn pánevním pásem a uložen do vakuové matrace. Přes veškerá opatření u něj v průběhu zásahu došlo k selhání krevního oběhu a týmy musely zahájit nepřímou srdeční masáž. Za pomocí léků se podařilo obnovit činnost jeho srdce a vrtulník muže přepravil do ostravské Fakultní nemocnice."

Na oddělení tamního urgentního příjmu byl předán v kritickém stavu. Silnice byla do 16. hodiny uzavřená. Policisté prováděli odklon dopravy, zjišťovali a dokumentovali na místě průběh nehodového děje. Hasiči pak museli odklidit následky nehody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy