Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při opravě domu v Žabni praskla pod dvěma muži deska, po pádu se zranili

Opravovali dům v Žabni a prolomila se pod nimi zřejmě deska na lešení. Dva muži se následně zřítili z výšky zhruba kolem tří metrů. Záchranáři je následně přepravili do nemocnic, jednoho bral s vážným zraněním páteře a nohy vrtulník.

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý odpoledne u zraněných mužů v obci Žabeň na Frýdecko-Místecku. Před patnáctou hodinou přijali operátoři tísňovou výzvu s tím, že došlo k pádu dvou osob z výšky okolo tří metrů. K zásahu byla vyslána posádka rychlé zdravotnické pomoci a vrtulník letecké záchranné služby.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Šedesátiletý a pětatřicetiletý muž prováděli práce na rodinné domě, přičemž se pod nimi prolomila deska, na které stáli. Po pádu na zem zůstali oba při vědomí a se záchranáři komunikovali. Starší z nich byl ošetřen s poraněním horní končetiny a následně sanitním vozidlem transportován na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku. Mladší z pacientů utrpěl poranění páteře a dolní končetiny."

Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ho letečtí záchranáři přepravili do ostravské fakultní nemocnice a předali lékařům tamního urgentního příjmu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy