Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská házenkářská hala je poznat na dálku díky velkoplošné malbě

Házenkářská hala v Karviné má na své fasádě nově klubové logo a jedna její strana se stala také plátnem pro polského street artového umělce, který zde vytvořil mural legendy české házené Františka Brůnu.

Karvinská házenkářská hala, místo, kde se každoročně mísí emoce několika tisíců fanoušků najednou, zvláště při rozhodujících zápasech o mistrovské tituly. Po čtyřiceti letech fungování a větší rekonstrukci v roce 2011 přibylo na hale nové dílo, polského umělce. Inspiraci našla Karviná právě v zahraničí.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “Házenkářská hala nebyla tak moc označená, když někdo přijížděl, tak nevěděl, kde se házená vlastně hraje, nám to nahrálo, že svatostánek našich mistrů si to zaslouží.” 

 Zástupci města toho správného umělce vybírali společně s kurátorkou umění ve veřejném prostoru.

Alexandra Kroliková, kurátorka umění ve veřejném prostoru: “Město na základě moji prezentace vybralo Akradiusze. On působí v tomto prostředí, mezi českou a polskou společností.” 

Předlohou se stala černobílá fotografie klubové legendy, Františka Brůny.

Arkadiusz Andrejkow, streetartový umělec: “Aby to nebylo takové smutné a ponuré, jak staré fotografie bývají, tak jsem dodal syntetické elementy grafické a barevné, aby to navazovalo na historii, ale byla tam i současnost."
Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail