Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opakované komunální volby. Lidé v Bílčicích a v Hrčavě budou hlasovat znovu

Ministr vnitra Vít Rakušan vyhlásil dva nové termíny voleb ve dvou obcích Moravskoslezského kraje. Lidé v Bílčicích na Bruntálsku a v Hrčavě na Frýdecko-Místecku mohou jít k urnám s hlasovacími lístky opakovaně. Na obou místech se budou volby konat z rozdílných důvodů.

O vyhlášení nových termínů komunálních voleb informoval Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

Nikola Birklenová, mluvčí KÚ Moravskoslezského kraje: “Krajský úřad Moravskoslezského kraje bude i v těchto opakovaných volbách dohlížet na regulérní a zákonný průběh hlasování.”

Volbami v Hrčavě na Frýdecko-Místecku se po dvou podaných stížnostech, z nichž jedna byla zamítnuta, zabýval Krajský soud v Ostravě, který přezkoumával průběh voleb i výsledky a následně je zneplatnil. Podle senátu těsný výsledek voleb ovlivnili účelově přihlášení lidé, kteří jen krátce před volbami získali trvalé bydliště ve dvou nemovitostech starosty Marka Sikory (Pro Hrčavu). Na to poukazoval jeden z kandidátů uskupení SNK Hyrčovjaně Martin Koper.

Nikola Birklenová, mluvčí KÚ Moravskoslezského kraje: “Proto ministr vnitra vyhlásil volby opakované, a to na 18. února 2023.”

Opakované volby čekají také obyvatele obce Bílčice na Bruntálsku, k urnám se mohou vydat na jaře.

Nikola Birklenová, mluvčí KÚ Moravskoslezského kraje: “Ministr vnitra je vyhlásil na 25. březen 2023. Volit tu budou občané znovu proto, že část zastupitelů zvolených v podzimním termínu obecních voleb ihned po svém zvolení na svou funkci rezignovala. Počet zastupitelů v této obci tak klesl pod zákonem stanovenou hranici pěti členů.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy