Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V serpentinách u Starých Hamrů lezci zajišťují skálu nad cestou

Průjezd známými serpentinami nad přehradou Šance v Beskydech je teď komplikovaný údržbou svahů nad silnicí. Specializovaná firma tam provádí zajišťovací práce, aby na vozovku nemohlo padat kamení nebo stromy.

Práce probíhají v zatáčce číslo 6, kde silnice prochází zářezem ve skále. Svahy po obou stranách silnice jsou sice už delší dobu zajištěny ocelovými sítěmi, ale specializovaná firma tam musí provést pravidelnou údržbu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Většina prací vyžaduje horolezeckou techniku a dostatek prostoru pod svahem, proto uzavřeme část silnice 56 a provoz povedeme jedním pruhem kyvadlově kolem semaforu. Mimo pracovní dobu bude samozřejmě umožněn volný průjezd oběma směry.”

Práce na zajištění svahů jsou organizovány tak, aby nemohlo dojít k zasažení projíždějících vozidel.

Anketa: “My tady projíždíme poměrně často, jezdíme na chalupu do Beskyd a toto je naše trasa. Jsme rádi, že se tady ty úpravy dělají, aby se zvýšila bezpečnost provozu.”

Práce nepůsobí v dopravě velké problémy a zdržení u semaforů je jen chvilkové.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Ještě v tomto roce zajistíme skalní masiv v úseku silnice 56 v obci Staré Hamry. Preventivní bezpečnostní opatření proti padajícímu kamení spočívá v demontáži a zpětné montáži ocelové sítě, současně bude provedeno čištění skalních ploch a odtěžení nestabilních hornin a to horolezeckou sbíječkou. Specializovaná firma také odstraní starou vegetaci a dřeviny na místě bude drtit štěpkovač.”

Práce jsou naplánovány v tomto týdnu na jedné straně vozovky, v příštím týdnu by měly pokračovat na druhé straně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy