Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní jídelny vaří čím dál zdravěji a chutněji. Potvrdila to soutěž Fajny školní oběd

Kuchaři a kuchařky jídelen základních škol v Ostravě se utkali v soutěži Fajny školní oběd. Uspořádal ji ostravský magistrát, který se dlouhodobě snaží o to, aby měly děti ve školách kvalitní stravu.

Na Střední škole společného stravování Krakovská proběhlo městské finále soutěže „Fajny školní oběd". V rámci projektu „Fajne školní bistro" se pětice kuchařek a kuchařů utkala o cenu za nejlepší obědové menu pro děti ve věku 11 až 14 let.

Petr Přeček, vedoucí odborného výcviku, obor kuchař: “Vaří čistě zeleninové pokrmy. Předtím bylo korespondenční kolo, ze kterého jsme vybrali 5 postupujících do finále. Zajímalo nás především složení toho pokrmu a výběr surovin.”

Sylva Sládečková, vedoucí odboru školství a vzdělávání, MMO: “Snažíme se dlouhodobě o to, aby opravdu školní strava byla kvalitní, aby byla zdravá, aby vlastně sledovala všechny současné trendy. Spolupracujeme s odborníky a právě i s partnery a odborníky jsme vymysleli tuto soutěž.”

Kuchařky a kuchaři museli v časovém limitu zvládnout uvařit polévku, hlavní chod a dezert. A to vše za 41 korun.

Anketa: soutěžící kuchařky a kuchaři: Pavlína Hudková, ZŠ Kosmonautů 15: “Dělám cuketové lasagne, polévku z červené čočky s cherry rajčátky a jáhlový dezert s ovocem.”

Radka Čechová, ZŠ Volgogradská: “Já jsem dnešní menu postavila na dýni. Sestavené to bylo tak, abych tady nebláznila a nestresovala.”

Karel Kavan, ZŠ U kříže: “Zeleninový boršč a noky se špenátem a smaženou hlívou. Zarestovanou hlívou.” 
Nejfajnější školní oběd uvařila kuchařka ze ZŠ Volgogradská, která porotě servírovala Dýňovo-hrachovou polévku, Dýňový karbanátek s tofu a bramborovou kaší, salát s medovo-hořčicovou zálivkou a jako dezert listovou kapsičku s jablky a dýní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy