Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané zdobili vánoční strom na radnici vlastnoručně vyrobenými ozdobami

Celý MS kraj |

Do zdobení vánočního stromu ve vestibulu porubské radnice se vůbec poprvé zapojili i obyvatelé. Každý, kdo chtěl mohl doma vyrobit jakoukoliv vánoční ozdobu a 23. listopadu ji přinést právě na radnici, kde proběhlo společné zdobení.

Na porubské radnici zavládla předvánoční atmosféra. Rodiče s dětmi pomáhali zdobit vánoční strom v atriu vlastnoručně vyrobenými ozdobami. K dobré náladě zahrál i pěvecký sbor Základní školy Josefa Valčíka.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Byla tady taková příjemná atmosféra. Člověk se naladil na ty Vánoce, protože přece jenom pořád jsou ještě dost daleko, takže si to moc nepřipouštíme, ale ta atmosféra, si myslím, že už začala, takže je fajn se na chviličku zklidnit, poslechnout si vánoční melodie a tak se trochu zasnít, protože za chvilku ty Vánoce opravdu budou. My jsme to letos zkoušeli poprvé. Myslím si, že je to pěkná akce, kterou bychom mohli opakovat i následující roky.”
Lucie Cholevová, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Dneska jsme si připravili nealkoholický punč a perníčky a bylo to v rámci zdobení vánočního stromečku na radnici. My jsme chtěli, aby děti vyrobily jakoukoliv vánoční ozdobu a spolu jsme si tady nazdobili ten stromeček.”

Hvězdičky, sněhuláky, vánoční stromečky a další ozdoby z přírodních materiálů vyráběly i děti z Mateřské školy Exilu.

Věra Havelková, učitelka, MŠ Čs. Exilu: “S dětmi jsme vyráběli a hlavně teda s rodiči, protože to byla odpolední akce. Takže rodiče přišli do školky, s dětmi si vyrobili vánoční ozdoby, ty jsme se společně snažili usušit co nejrychleji, dali si nějaké vánoční občerstvení a dali si kávu a společně jsme sešli ze školky dolů na radnici a pověsili všechny ozdoby. Většina toho je o dřevě. Takže to bylo dřevo, bylo to dopracování toho dřeva, byla to přírodní záležitost.”
“Vyrobil jsem sněhuláka a měsíc. Bavilo mě to hodně a dělal jsem to temperami.”

Už se zdobí také vánoční strom na Alšově náměstí. Jedle bělokorá, kterou Městské lesy přivezly z Krásné, se slavnostně rozsvítí už tuto neděli v 17 hodin. Předcházet tomu bude Zvonečkový průvod se světýlky, který vyjde v půl páté od Floridy.

Nahlásit chybu


K tématu

Poruba se připravuje na Vánoce a Vánoční jarmark. Vánoční strom se rozsvítí 30. listopadu

23. října 2025 17:37 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba už se připravuje na Vánoce. Jako každý rok Alšovo náměstí zaplní stánky s vánoční tematikou a připraven bude i doprovodný program. Stále se mohou ještě hlásit i zájemci, kteří by chtěli na Vánočním jarmarku prodávat.

V Karviné se v rámci přípravy na letošní advent těžily vánoční stromy

11. listopadu 2025 15:52 | Karviná | Gabriela Stašová

Město se pomalu chystá na adventní čas. Jedním z prvních úkolů v rámci městské výzdoby byla těžba vánočních stromů. Jak taková těžba probíhá a co všechno jí předchází, se dozvíte v následující reportáži.

V Karviné se těžily vánoční stromy, budou opět zdobit karvinská prostranství během adventu

18. listopadu 2025 14:52 | Karviná | Gabriela Stašová

Město se pomalu chystá na adventní čas. Jedním z prvních úkolů v rámci městské výzdoby byla těžba vánočních stromů. Jak taková těžba probíhá a co všechno jí předchází, se dozvíte v následující reportáži.


Požár střechy bývalé tržnice v Petrovicích u Karviné zaměstnal 8 jednotek hasičů

Včera 19:47 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

8 jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy bývalé tržnice v Petrovicích u Karviné. Hasiči byli na místě celou noc ze soboty na neděli. Na místo byla povolána i technika Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína. Oheň napáchal škodu za 2 miliony korun a příčina požáru je v šetření.

Sypače i další auta mimo silnici. Ledovka opět potrápila řidiče na severu Moravy

Včera 13:53, vydáno včera 10:28 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V neděli ráno pokryla některé silnice v Moravskoslezském kraji silná ledovka. Vlivem toho skončilo plno aut v příkopech a mimo silnici. Největší problémy byly na Opavsku, Krnovsku a Bruntálsku. Na dvou místech sklouzly ze silnic i sypače. Kraj má v terénu až 70 sypačů a za noc vysypal přes 300 tun soli. Záchranáři ošetřili na tři desítky zraněných chodců. Senior na Karvinsku uklouzl na ledu a našli ho až za 1,5 hodiny. Další muž na Novojičínsku spadl do potoka a nemohl se dostat ven. Záchranáři se také v noci nedostali k pacientovi na Opavsku.

Papoušek Ara uvízl v Karviné v koruně stromu, zachránili ho hasiči

Včera 12:43 | Karviná | Jiří Cileček

Moravskoslezští hasiči mají na kontě další záchranu života. Tentokrát pomohli papouškovi Ara ararauna, který v sobotu 24. ledna uvízl ve špici vzrostlého topolu v Karviné a nedokázal se z něj sám dostat.

V Rychvaldu přednášel cestovatel Dan Přibáň, tentokrát se plovoucím autem vydal do Mongolska

Včera 10:00 | Rychvald | Michal Slonina

Evropa, Asie, Afrika, Austrálie nebo Jižní Amerika. Cestovatel Dan Přibáň najezdil ve žlutém trabantu desítky tisíc kilometrů a procestoval téměř celý svět. Při poslední výpravě ale trabant vyměnil za plovoucí auto LUAZ, se kterým se vydal do Mongolska.

Řidičům se ulevilo, most v Opavě-Vávrovicích je po rekonstrukci opět průjezdný

24. ledna 2026 19:11 | Opava | Yvona Fajtová

Řidičům, kteří jezdí z Opavy do Polska a opačně, se značně ulevilo. Hraniční most ve Vávrovicích je po náročné rekonstrukci opět v provozu. Šlo o společný projekt Moravskoslezského kraje a partnerského okresu Hlubčice.

Požár chatky v Morávce způsobil škodu za 2 miliony korun

24. ledna 2026 17:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu u požáru chatky v Morávce na Frýdecko-Místecku. S ohněm bojovali několik hodin a vodu na hašení brali i z řeky Morávky. Nikomu se nic nestalo, ale škoda je dva miliony korun.

Zemřel havířovský vzpěrač, rekordman a olympijský vítěz Ota Zaremba

24. ledna 2026 10:25 | Havířov | Libor Běčák

Ve věku 68 let zemřel v pátek 23. ledna Ota Zaremba - sportovní legenda proslavená mnoha rekordy a olympijským vítězstvím v roce 1980.

Lávka mezi karvinskou městkou částí Louky a polským Hażlachem hledá jméno, můžete se podílet

24. ledna 2026 12:31 | Karviná | Gabriela Stašová

Nová lávka mezi karvinskou městskou částí Louky a polským Hażlachem už má jasnou podobu. Brzy po ní vyrazí první pěší i cyklisté. Než se tak ale stane, čeká ji ještě jeden důležitý krok. Potřebuje své jméno.

Výstava Kostičky 2026 v Havířově přivítala fanoušky Lega, nejvíc zaujal funkční jeřáb

24. ledna 2026 11:00 | Havířov | Michal Slonina

Modely, stavebnice, dílky, minifigurky – havířovský Společenský dům ovládlo minulý víkend LEGO. Návštěvníci si mohli užít desítky vystavených kousků, zabavit se v herní zóně, nebo v soutěži o nejlepší zimní model vyhrát tematické ceny.

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci v části MS kraje. Radí méně větrat a omezit pohyb venku

23. ledna 2026 10:59 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku od včerejšího večera platí smogová situace. Podmínky pro dýchání zůstanou špatné i v noci a během zítřka. Zlepšení má přijít až v neděli. Děti, starší lidé a nemocní by měli omezit pohyb venku. Meteorologové doporučují doma větrat jen krátce.

Požár střechy bývalé tržnice v Petrovicích u Karviné zaměstnal 8 jednotek hasičů

Včera 19:47 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

8 jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy bývalé tržnice v Petrovicích u Karviné. Hasiči byli na místě celou noc ze soboty na neděli. Na místo byla povolána i technika Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína. Oheň napáchal škodu za 2 miliony korun a příčina požáru je v šetření.

Rekonstrukce návštěvnického zázemí Domu umění v Ostravě je u konce. Galerie se tak znovu otevřela po půlroční pauze

23. ledna 2026 13:36 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Rekonstrukce návštěvnického zázemí Domu umění v Ostravě je u konce. Galerie se tak znovu otevřela po půlroční pauze pro návštěvníky, a to hned třemi ojedinělými výstavami. Odstartovala tak sérii akcí věnovaným oslavám sta let od vzniku této významné kulturní instituce.

V ostravských Heřmanicích slavnostně otevřeli novou hasičskou zbrojnici, má zlepšit zázemí i akceschopnost místních dobrovolných hasičů

23. ledna 2026 13:21 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

V ostravských heřmanicích slavnostně otevřeli novou hasičskou zbrojnici, která má zlepšit zázemí i akceschopnost místních dobrovolných hasičů a je dalším krokem ke zlepšení připravenosti na mimořádné události.

V areálu Střední školy technické Opava rostou nové odborné dílny. Sloužit budou především studentům technických oborů

23. ledna 2026 13:10 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj staví v areálu opavského Kolofíku nové dílny pro studenty Střední školy technické Opava. Projekt za 72 milionů korun, z většiny hrazený z evropských zdrojů, má posílit odborné vzdělávání a reagovat na nedostatek řemeslníků.

Porubané zdobili vánoční strom na radnici vlastnoručně vyrobenými ozdobami
Vydáno 1. prosince 2022 13:51, Celý MS kraj, Yvona Fajtová
Do zdobení vánočního stromu ve vestibulu porubské radnice se vůbec poprvé zapojili i obyvatelé. Každý, kdo chtěl mohl doma vyrobit jakoukoliv vánoční ozdobu a 23. listopadu ji přinést právě na radnici, kde proběhlo společné zdobení.

Na porubské radnici zavládla předvánoční atmosféra. Rodiče s dětmi pomáhali zdobit vánoční strom v atriu vlastnoručně vyrobenými ozdobami. K dobré náladě zahrál i pěvecký sbor Základní školy Josefa Valčíka.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Byla tady taková příjemná atmosféra. Člověk se naladil na ty Vánoce, protože přece jenom pořád jsou ještě dost daleko, takže si to moc nepřipouštíme, ale ta atmosféra, si myslím, že už začala, takže je fajn se na chviličku zklidnit, poslechnout si vánoční melodie a tak se trochu zasnít, protože za chvilku ty Vánoce opravdu budou. My jsme to letos zkoušeli poprvé. Myslím si, že je to pěkná akce, kterou bychom mohli opakovat i následující roky.”
Lucie Cholevová, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Dneska jsme si připravili nealkoholický punč a perníčky a bylo to v rámci zdobení vánočního stromečku na radnici. My jsme chtěli, aby děti vyrobily jakoukoliv vánoční ozdobu a spolu jsme si tady nazdobili ten stromeček.”

Hvězdičky, sněhuláky, vánoční stromečky a další ozdoby z přírodních materiálů vyráběly i děti z Mateřské školy Exilu.

Věra Havelková, učitelka, MŠ Čs. Exilu: “S dětmi jsme vyráběli a hlavně teda s rodiči, protože to byla odpolední akce. Takže rodiče přišli do školky, s dětmi si vyrobili vánoční ozdoby, ty jsme se společně snažili usušit co nejrychleji, dali si nějaké vánoční občerstvení a dali si kávu a společně jsme sešli ze školky dolů na radnici a pověsili všechny ozdoby. Většina toho je o dřevě. Takže to bylo dřevo, bylo to dopracování toho dřeva, byla to přírodní záležitost.”
“Vyrobil jsem sněhuláka a měsíc. Bavilo mě to hodně a dělal jsem to temperami.”

Už se zdobí také vánoční strom na Alšově náměstí. Jedle bělokorá, kterou Městské lesy přivezly z Krásné, se slavnostně rozsvítí už tuto neděli v 17 hodin. Předcházet tomu bude Zvonečkový průvod se světýlky, který vyjde v půl páté od Floridy.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000034615/porubane-zdobili-vanocni-strom-na-radnici-vlastnorucne-vyrobenymi-ozdobami