Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladíka v Bašce zavraždil kamarád, v kostele proběhne kající obřad

Policie už zná okolnosti vraždy 18letého mladíka v Bašce na Frýdecko-Místecku. V kostele ho připravil o život, už ve středu 30. listopadu, jeho o dva roky starší kamarád. Tomu teď hrozí až 20 let vězení. Církev teď musí v kostele provést kající obřad.

Otřesná tragédie, ze které se budou všichni ještě dlouho vzpamatovávat. Teprve 18letý slušný a talentovaný mladík byl zavražděn už ve středu 30. listopadu. Rodina ho postrádala a hledala, kde se dalo. Chodil hrávat na varhany do kostela v Bašce a tam ho také bohužel ve čtvrtek kolem poledne našli, v kaluži krve a bez známek života. Následně najevo vyšla otřesná pravda, mladík byl surově zavražděn. Útok má na svědomí 20letý kamarád zavražděného.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Je mu kladeno za vinu, že dne 30. listopadu 2022 měl přijít do kostela v době, kdy zde poškozený prováděl údržbu varhan, a po předchozím uvážení jej měl z osobních důvodů opakovaně fyzicky napadnout. Způsobil mu zranění, kterým poškozený mladík na místě podlehl."

Co přesně bylo důvodem tohoto činu, zatím policie nesdělila. Okamžitě se rozběhlo pátrání po vrahovi. K jeho odhalení zřejmě přispěl i kamerový systém, který je v obci nainstalován.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Ve večerních hodinách kriminalisté zadrželi podezřelého 20letého muže, kterého dnes vrchní komisař obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy. V následujících hodinách bude podán podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Hrozí mu trest odnětí svobody až do výše dvaceti let."

V pátek ve 12:00 hodin se v obci rozezněly zvony. Kamarádi, spolužáci a lidé přinášeli ke kostelu svíčky a nikdo nedokáže tento čin pochopit. Vražda zasáhla také celou církev. 

Ondřej Elbel, mluvčí ostravsko-opavské diecéze: "Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Už v pátek 2. prosince ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval."

Vzhledem k tomu, že se násilný trestný čin stal v kostele, je potřeba v chrámu provést kající obřad. Ten se uskuteční v rámci nedělní bohoslužby v 10 hodin, povede ho biskup Martin David.

Martin David, biskup ostravsko-opavské diecéze: "S velkou bolestí jsem přijal zprávu o násilné smrti mladého muže v kostele v Bašce, kde dobrovolnicky sloužil jako varhaník. Modlím se za něho a v modlitbě svěřuji Bohu také velkou bolest jeho nejbližších, především rodičů. Chci jim vyjádřit svou blízkost a prosím o sílu a útěchu v křesťanské naději pro ně i pro celou rodinu, přátele a obyvatele obce Baška, které tato tragická smrt zasáhla."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy